Дорожній етикет – основа безпеки та комфорту

Дорожный этикет – основа безопасности и комфорта

Інформація розміщена на правах реклами:

Листопад 2017 року в Україні пройде під знаком етичної поведінки на дорозі і шанобливого ставлення один до одного всіх учасників дорожнього руху. З такою ініціативою виступили організатори Національної інформаційної кампанії H-Road, присвятивши чергові активності в рамках проекту дорожнього етикету – елементарним правилам поваги і ввічливості, заснованим на Правилах дорожнього руху України (ПДР).

В черговий раз звернути увагу автомобілістів на важливість ввічливого етичної поведінки за кермом і шанобливого ставлення до прав інших людей покликані листопадові заходи в рамках Національної інформаційної кампанії H-Road, ініційованої компанією «Хюндай Мотор Україна». Однією з найкорисніших активностей проекту стане онлайн-тестування: з допомогою якого водії зможуть перевірити, наскільки добре вони знають правила дорожнього руху, які мають важливе соціальне значення і які зачіпають права інших учасників руху. Тест можна пройти з 20 листопада по 7 грудня.

«Бути ввічливим і відповідальним за кермом людини повинно спонукати не прагнення уникнути покарання, а в першу чергу високі моральні принципи і повагу до інших. Залишаючи автомобіль, кожен водій стає пішоходом і, як і всі пішоходи, хоче безпечно перейти дорогу, спокійно йти по тротуару, а не протискуватися серед неправильно припаркованих автомобілів, вчасно отримати медичну допомогу, а не чекати, поки хоча б хтось пропустить мчалася на виклик машину. Ми ж всі хочемо жити в нормальному цивілізованому суспільстві, але змінити ситуацію можливо лише єдиним способом – почати зміни з себе! Це головний посил нашого проекту H-Road. Ми хочемо, щоб у нашій країні людина, повторно объезжающий квартал в пошуках вільного місця для паркування замість того, щоб прилаштувати машину на клумбі або тротуарі, був прикладом для наслідування, а не диваком. Як і водій, який не займе паркувальне місце для людей з інвалідністю, навіть якщо таке вільне місце – в самому кінці стоянки», – говорить директор по маркетингу компанії «Хюндай Мотор Україна» Тарас Лопачак.

Поступатися дорогу автомобілю з проблисковим маячком, зупинятися, стояти і паркуватися згідно з правилами, шанобливо ставитися до пішоходів на переходах і тротуарах – ці прості дії здатні забезпечити не тільки комфорт, але і безпеку на дорозі, тому всі подібні ситуації докладно описані і регламентовані ПДР, а за недотримання правил передбачені штрафи. Однак багато водіїв, на жаль, не бачать необхідності бути ввічливими на дорозі. Взяти хоча б паркування, зупинку і стоянку – їх правила за десять місяців 2017 року в Україні порушили 77 656 разів (згідно зі статистикою Інформаційного порталу Національної поліції України).

Також слід зазначити, що Закон України № 2109-VIII «ПРО внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо посилення відповідальності за паркування, зупинки, стоянки транспортних засобів на місцях, призначених для осіб з інвалідністю» набув чинності з 26.10.2017. По-перше, збільшується розмір штрафів: було 272-306 грн, стало 1020-1700 грн. По-друге, автомобілі, припарковані на місцях для людей з інвалідністю, дозволено евакуювати.

У період з 26.10.2017 за 31.10.2017 працівниками Національної поліції України зафіксовано 275 адміністративних правопорушень за порушення вимог зупинки і стоянки, стоянки та паркування транспортних засобів на місцях, призначених для осіб з інвалідністю або водіїв, що перевозять осіб з інвалідністю.

Практика показує, що зробити дороги безпечними, а населені пункти – комфортними, можна тільки при одній умові: якщо всі учасники руху будуть точно та безкомпромісно дотримуватися ПДР. Ідеально – якщо до цього їх спонукають високі моральні принципи. Однак при цьому ефективно і теж безкомпромісно повинна працювати і система штрафів. Можливо, деякі автомобілісти здатні вчитися відповідальної поведінки за кермом тільки за допомогою покарання.

Хочеться вірити, що порушення ПДР, важливих не тільки для безпеки на дорозі, але і для розвитку суспільства, в якому поважають права і дотримують закони, – всього лише помилка через плохоусвоенного правила, а не свідома безвідповідальність. Адже правила легко повторити, а от небажання їх дотримуватися – проблема дуже глибока і серйозна.

Всі, хто щиро підтримує шанобливе і етична поведінка на дорозі, можуть продемонструвати свою позицію з допомогою спеціально розроблених стікерів та аксесуарів з символікою соціальної кампанії H-Road. Атрибутика продається в дилерських салонах «Хюндай». Всі кошти від її реалізації будуть спрямовані на підготовку національної паралімпійської збірної України до наступних Паралімпійських ігор.

ДОВІДКА

Національна інформаційна кампанія, спрямована на поліпшення культури водіння та привернення уваги всіх учасників дорожнього руху до особистої відповідальності за дотримання ПДР.

  • Мета проекту – зробити українські міста і дороги кращим і більш безпечним місцем. Інформаційна кампанія реалізується в рамках програми корпоративної соціальної відповідальності компанії «Хюндай Мотор Україна» і триватиме з серпня по грудень 2017 року. Партнер соціального проекту – Національний комітет спорту інвалідів України. Патрульна поліція України підтримує ідею проекту і в якості експерта залучається до інформаційних заходів, спрямованих на формування суспільної свідомості щодо необхідності дотримання правил дорожнього руху.
  • Інформаційна кампанія передбачає комплекс заходів та активностей, спрямованих на донесення всім учасникам дорожнього руху – автомобілістів, мотоциклістів, велосипедистів, гиробордистам, пішоходам – важливої інформації про правила дорожнього руху у форматі інфографіки, відео, статей, плакатів. Небайдужі українці будуть мати можливість взяти участь в опитуваннях і продемонструвати власну відповідальну позицію щодо дотримання правил дорожнього руху за допомогою стікерів та аксесуарів з символікою H-Road.
  • Крім соціальної місії, кампанія H-Road має благодійну складову: до виготовлення тематичних аксесуарів будуть залучені люди з інвалідністю, що дозволить забезпечити їх роботою, а всі кошти, зібрані з продажу стікерів та аксесуарів з символікою H-Road будуть спрямовані на підготовку національної паралімпійської збірної України до наступних Паралімпійських ігор.
  • Під час першого етапу проекту H-Road в 2016 році кошти від продажу тематичних стікерів і аксесуарів були переведені на оплату навчання дітей-сиріт актуальним професійним навичкам. Результативність кампанії сприяла розширенню географії: влітку 2017 року проект стартував і в Сербії.

Всі подробиці можна дізнатися за телефоном: (048) 777 77-85.

Наша адреса: вул. Грушевського, 39/4

Ми в INSTAGRAM

Ми у FACEBOOK

Дорожный этикет – основа безопасности и комфорта
АВТОЦЕНТР HYUNDAI БАЗИС АВТО

2016 рік для бренду HYUNDAI в Одесі ознаменувався новим етапом розвитку! Компанія БАЗИС-АВТО вже в серпні цього року відчинила двері першого в Україні, концептуального дилерського центру HYUNDAI.

перейти на сайт компанії →