Фіни випустили додаток для відстеження оленів на дорогах

Финны выпустили приложение для отслеживания оленей на дорогах

Центр економічного розвитку Лапландії випустив мобільний додаток, що допоможе водіям уникнути зіткнення з оленями. Його вже встановили 30 000 разів, а кількість активних користувачів досягла 1800 осіб. Переважно, це далекобійники і таксисти, повідомляє видання The Barents Observer.

Додаток доступно для Android та iOS смартфонів, а також вбудованих навігаційних систем, які підтримують роботу з інформаційним сервісом V-Traffic. Додаток повністю краудсорсинговое: база даних про переміщення тварин поповнюється водіями, які самостійно вносять інформацію з прив’язкою до геолокації.

Финны выпустили приложение для отслеживания оленей на дорогах

У разі наближення до місця, де можуть знаходитися олені, система повідомляє водія звуковим сигналом. Також список GPS-точок можна відобразити на карті.

З літа 2016 року Центр економічного розвитку найняв професійних водіїв, які щодня відправляють від 50 до 1000 попереджень про спостереження оленів.

Після введення сервісу відстеження переміщень кількість аварій з тваринами знизилося до 3470 в 2016 році. У 2015 було зареєстровано 4308 таких випадків. До 2020 року влада Фінляндії планують знизити кількість зіткнень з тваринами вдвічі.