Крадене сонце

За день до відкриття токійського моторшоу нас привезли в секретний «гостьовий будинок Mitsubishi» у столиці Японії, на ексклюзивну презентацію. Краватка обов’язковий. Знімати фото і відео не можна. Згадувати про існування цього будинку – вкрай небажано. В оселю завітав весь генералітет компанії. Не було тільки Карлоса Гона, який, якщо пам’ятаєте, тепер керує ще і Mitsubishi. Напевно нам збираються презентувати щось дуже важливе.

Вперше в житті – про ганьбу! – я заснув на презентації. Боровся зі сном як міг, змушував себе вникати в суть, але те, з чим не впорався джет-лад, доробили офіційні мови. Я не був на з’їздах компартії часів Брежнєва, але саме так собі їх уявляв. Дерев’яна трибуна, червоні килими і літній чоловік в окулярах, монотонно зачитує текст з папірця, навіть не дивлячись на публіку.

Але перед тим, як провалитися в короткий чорний сон, я встиг зрозуміти, вірніше, усвідомити дуже важливу річ. Річ, яка звучить як прописна істина – і, як будь-яка прописна істина, шокує нас, коли ми знаходимо їй підтвердження у своєму житті. Я раптом чітко побачив сенс фрази, сказаної колись батьком: «захід тягне носок, схід тягне п’ятку». Тягнути носок – гарніше. Тягнути п’яту – корисніше. Вся західна індустрія заточена на те, щоб красиво упакувати свій продукт. Зробити красиву, яскраву презентацію з бездоганним оратором, який сяє зі сцени білими зубами і дорогим костюмом. Назвати це «цілком новий айфон» або brand new BMW X5, навісити на це восьмизначний цінник, і зробити так, щоб в тобі клацнув первісний інстинкт – я це хочу.

Краденое солнце

Якщо треба, західні маркетологи будуть апелювати до ваших дитячих мрій і спогадів, до мами з татом, до вашої першої любові. Вони змусять вас плакати від почуттів, лише б заробити на цьому гроші. І розтопчуть вашу мрію через рік, коли вийде оновлення. Щоб ви знову полізли за портмоне. Все як у Бегбедера.

Японці – зовсім інші. У них теж є маркетологи, і вони теж будують бізнес. Причому, якщо судити за обсягами, не гірше європейців і американців. Але вони роблять акцент на зовсім інших цінностях. Ось я тримаю в руках презентацію. Це вісім сторінок А4, роздрукованих на кольоровому принтері з двох сторін. Дизайн цієї презентації жахливий і міг би називатися актуальним в кращому випадку в 1986 році. Хоча яким йому бути? Червоні килими. Дерев’яна трибуна. Паперова мова.

Краденое солнце

Слоган. Півторагодинна презентація завершилася розголосом нового слогану компанії. Тепер він звучить так: Drive your Ambition. Красиво.

Але ви краще забудьте – в Росії слоган Mitsubishi Motors залишиться колишнім: «Надійно». Але тепер, разом з традиційною надійністю, MMC з’явилася ще й надія. Надія на світле завтра. До кінця 2022 року концерн Renault-Nissan-Mitsubishi запустить 12 нових моделей, і всі вони будуть електричними! Вся начинка у цих машин обіцяє бути загальною, а платформи будуть перетинатися на 70 відсотків.

Сама MMC за цей період запустить ще чотири нові моделі і п’ять рестайлінгових. Самий зростаючий сегмент ринку, як і в останні роки, – це компактні кросовери. І тому перший пункт нової глобальної стратегії Mitsubishi – ось цей Eclipse Cross, який постане посередині між Outlander і ASX.

MMC потрапила під вплив Renault-Nissan рівно рік тому. Увійшовши з купівлею 34 відсотків акцій, альянс збирається з часом збільшити частку до 51 відсотка. І Eclipse Cross – це вже дитя двох няньок. Наприклад, зовнішність створена шеф-дизайнером з Nissan, який до цього намалював Nissan Juke. Я перевірив: саме Juke, а не Pontiac Aztec.

Грошей у компанії MMC небагато. Тому платформа обрана та ж, що використовується на ASX і Outlander. Відмінності від «Аутлендера» – у характеристиках підвіски (зокрема, тут інші пружини і амортизатори). В іншому – якщо ви їздили на Outlander, значить ви їздили на Eclipse Cross.

Наскільки нам відомо, в Японії поки не проходили тести для іноземних журналістів, де б їм давали покататися на машині по дорогах загального користування. У цій країні тести завжди проводяться на закритих полігонах. Так було і у нас.

Додавав вогню чіткий регламент: ходити строєм, фотографувати по команді, за кермо можна тільки на трьох вправах з п’яти, кожна поїздка – не більше трьох хвилин. Отакий північнокорейський формат ознайомлення з продуктом. Дізнатися про якого що-небудь значуще майже неможливо. Тому все, що я можу вам розповісти про машину – це поверхневі відчуття, а більш повний матеріал про Eclipse Cross читайте на «Моторі» через пару тижнів – після нашого повернення до нормального тест-драйву в Іспанії.

Краденое солнце

Якщо зовні Cross виглядає досить свіжо (на мій смак), то всередині відверта бюджетність деколи впадає в очі сильніше, ніж того б хотілося. Наприклад, оббивка дверей поєднує в собі дуже жорсткий пластик і боязку спробу відтворити карбон.

Центральний монітор медіасистеми обрисами повторює екран BMW, але змістом – Pajero Sport. Досить зрозуміле меню можна гортати не тільки тачскріном, але і тачпадом поруч із селектором трансмісії. Якщо провести по тачпаду двома пальцями вгору або вниз, можна збільшити або зменшити гучність аудіосистеми. Під тачпадом – чотири функціональні клавіші, і сам він теж натискається.

Краденое солнце

В цілому салон Eclipse простий і зрозумілий: легко читаються прилади, зручні передні крісла, хваткий кермо. А ось задній диван і багажник не дуже вразили. Підголівники заднього дивана в нижньому положенні впираються в спину, а в піднятому закривають оглядовість, яка і так казна-яка з-за поперечки на задньому склі. Багажник – відверто невеликий, 341 літр. І навіть переміщення заднього дивана на 20 сантиметрів вперед не покращує ситуацію – краще залишити все як є і дати заднім пасажирам побільше простору.

Під капотом Eclipse Cross – новий турбований двигун об’ємом 1,5 літра потужністю 163 сили, що володіє непоганим моментом 250 Нм. Він алюмінієвий і оснащений безпосереднім уприскуванням палива. В парі з ним працює варіатор з імітацією восьми фіксованих ступенів. Є навіть спортивний режим!

Краденое солнце

Але короткі вправи з прискореннями, змійкою і переставкой виявили два не дуже приємні моменти. Перше – тяги знизу замало через сильно задемпфированой педалі акселератора. Щоб отримати адекватну порцію прискорення, вам доведеться почекати в приймальні у двигуна.

Другий момент – крени. Їх занадто багато, причому поперечне розгойдування підвіска талановито поєднує з неприємною жорсткістю на невеликих нерівностях. Налаштування, прямо скажемо, не самі драйверські. Але якщо ви не збираєтеся йти від гонитви по пересіченій місцевості, такі нюанси не повинні вас сильно турбувати.

Краденое солнце

Краденое солнце

Друга прем’єра Mitsubishi, влаштована в рамках нашого візиту в Японію — мінівен XPANDER для азіатського ринку. Виглядає брутально, але під капотом — атмосферне 1.5 (105 сил), і 4-ступінчастий «автомат» або 5-ступінчаста «механіка». Тільки передній привід. До Росії не доїде.

Та й взагалі, виходячи з формату заходу, ці «недоліки» зараз більше схожі на причіпки. Eclipse Cross – типовий міський кросовер, налаштований на типову міську їзду. І в цьому сенсі він непоганий. Про те, як їздити на ньому в керованому ковзанні, і як під скидання газу пройти вузьку дугу по зовнішній кромці, вам розкажуть в Авторевю. А ми поговоримо про реальних людей, які будуть його купувати.

Найбільш продавані кросовери в Росії – це Hyundai Creta, Renault Duster і Toyota RAV4 відповідно. І за неповний рік компанія Mitsubishi продала в півтора рази менше машин, ніж Hyundai одних тільки «Крет». Майже 80 відсотків припадає на Outlander, ще близько 12 відсотків – Pajero. Нещодавно на ринок повернувся ASX, але на запаморочливий успіх йому розраховувати поки не доводиться. Якою буде доля Eclipse Cross, залежить насамперед від ціни. А її поки що немає.

Краденое солнце

Eclipse Cross – приклад того, як японці намагаються грати в західний маркетинг. Вони відчайдушно напирають на ностальгію за минулим, називаючи кросовер драйверским і натякаючи на це ім’ям Eclipse (яке йде йому, як Галкіну йде роль комбата). Вони кажуть, що цей кросовер знаходиться якраз на перетині «Херитатджа» (в сенсі драйверських амбіцій, з якими MMC асоціювалася у нас в минулому) і «Эволюшена» (чуєте, куди гнуть?) в сенсі поступу. З прогресу, на їх думку, тут передовий дизайн і взаємодія з людиною розумною.

«Не вмієш ти брехати, Сєня», — хочеться сказати мені, дивлячись на цей плоский ринковий трюк. Але сказати це мені не дозволяє совість, бо з минулих технологій у Eclipse Cross все-таки дещо є. Це система повного приводу S-AWC з активним диференціалом на передній осі. На тлі інших кросоверів такий повний привід виглядає більш чесним. А до тих пір, поки в машинах буде хоча б кілограм чесності, я готовий заплющувати очі на тонну порожніх слів. Але від Азії ми все ж чекаємо витягнутої п’яти. m

Eclipse СгоѕѕНравитсяЧестный повний приводНе нравитсяМелкий багажник і дивна подвескаВердиктКонкурировать з Mazda CX-5 і VW Tiguan він може тільки ценой1499 см3, R4 з трубонаддувом, 163 л. с., 250 НмБесступенчатый вариатор0-100 км/год за 9,8 с., 7 л/100 км, 200 км/ч1520 кг

Докладні характеристики Mitsubishi Eclipse Cross

1.5 4WD CVT
Тип двигуна Бензиновий, турбо, R4
Робочий об’єм 1499 см3
Макс. потужність, л. с./об/хв 163/5500
Макс. момент, Нм/об/хв 250/1800-4500
Тип приводу повний
Трансмісія 8-диап. варіатор
Передня підвіска Пружинна, MacPherson
Задня підвіска Пружинна, багатоважільна
Гальма Дискові, вентильовані
Габарити (ДхШхВ), мм 4405 x 1805 x 1685
Колісна база, мм 2670
Маса, кг 1520
Розгін 0-100 км/ч, с. 9,8
Макс. швидкість, км/год 200
Витрата палива (комб.), л/100 км 7
Ціна в Росії немає даних