На думку конкурентів компанія Tesla «помре» через рік

По мнению конкурентов компания Tesla «умрет» через год

На думку колишнього топ-менеджера General Motors, Ford і BMW, у американського автовиробника електрокарів немає «секретного соусу».

Своїм баченням щодо майбутнього компанії Tesla поділився Роберт Лутц, який попрацював в різний час на ключових посадах відразу декількох автомобільних гігантів. На його думку, при нинішньому стані справ бізнес Tesla чи доживе до 2019 року. Таку думку він висловив в бесіді з телеканалом CNBC, назвавши виробника електрокарів «втраченим підприємством».

Зокрема, Він звернув увагу на фінансове становище американської компанії. На його думку, Tesla «кровоточить» готівкою, і компанії найближчим часом, швидше за все, знадобиться додатковий капітал, щоб продовжити існування. Він також звернув увагу на проблеми з виробництвом нової моделі Tesla Model 3.

Фінансове становище у Tesla дійсно не завидна. Раніше повідомлялося, що компанія отримала рекордний квартальний збиток, який склав $619 млн. Втім, для Tesla це далеко не перший збиток— швидше винятком була прибуток, про яку компанія відзвітувала в третьому кварталі минулого року.

До речі, невтішні результати за підсумками кварталу пов’язували саме з затримкою поставок нового автомобіля Model 3. Так, у Tesla планували, що виробництво нової моделі досягне 5 тис. автомобілів на тиждень до кінця року. Проте в третьому кварталі компанії вдалося провести лише 260 електромобілів Model 3 замість запланованих 1,5 тис.

Зазначимо, що Лутц добре відомий своєю критикою на адресу Tesla. Гуру американського автопрому неодноразово скептично оцінював стан справ компанії. Наприклад, один раз він порівняв прихильників «Тесли» з членами релігійного культу, заявивши, що Ілон Маск обіцяє інвесторам фантасмагоричне майбутнє і утопію прибутковості.

Крім того, у своїх виступах Лутц неодноразово наводив приклад Генрі Форда, який зробив прибутковою вже першу модель автомобіля. За словами Лутца, успіх Форда був забезпечений тим, що він продавав працю і залізо, а не повітря, як Маск.