Ті, що вижили

Сувора правда життя така, що «заряджені» версії звичайних автомобілів потроху стають історією. Принаймні, в Росії. З нашими кліматичними, ментальними і, головне, ринковими умовами в таких машин практично немає шансів. Хоча тим, хто все ще хоче що-небудь погарячіше і не за ціною нерухомості, поки ще є з чого вибрати. І саме зараз, коли на ринку залишається всього пара-трійка варіантів, різниця між «гарячими» тачками проявляється найбільш явно.

Пару років тому ми робили четверний тест, зібраний з відносно доступних «запальничок», а такі заходи не обходяться без Skoda Octavia RS. Позиції тієї «Октавії» були міцніше опор мосту «Золоті ворота»: містка, добре їде, стрімко розганяється і ще не лякає слабкодухих видом своєї головної оптики. Але вона програла. З-за того, що була найдорожчою в квартеті. А адже тоді великий здавалася ціна в 1,8 мільйона рублів.

До 2017 року Octavia RS подорожчала ще сильніше. Зараз ціни на «заряджений» ліфтбек починаються з 2 196 000 рублів. Хочете машину з DSG? Ласкаво просимо в магазин «Все від 2 236 000 рублів». А якщо сподобався автомобіль, який потрапив до нас на тест, то з цими колесами, кріслами, кольором та іншими опціями він стане майже в два з половиною мільйони!

Выжившие

Але незважаючи на те, що Volkswagen Golf GTI і R, Ford Focus ST, Renault Megane RS і Opel Astra OPC залишили російський ринок, «чешка» та її астрономічний цінник все ще живуть. І, здається, нікуди не збирається.

Але це не означає, що «Октавія» в гордій (а швидше – сумне) самоті несе в Росії прапор потужних машин, поки не оподатковуваних податком на розкіш. В сегменті, де купівля автомобіля – це демонстрація виходу з соціального ліфта поверхом вище, є ще одна модель, яка дивиться на всіх з легкою усмішкою переваги: Kia Optima GT.

Выжившие

Думаєте, що кореєць коштує дорожче «Октавії» – хоча б через те, що він вище класом? Але ціноутворення Kia в Росії перевернуло все з ніг на голову: Optima GT дешевше Octavia RS! Істотно дешевше.

Корейський седан коштує стільки ж, скільки Skoda просила за Octavia RS в 2015 році – 1,8 мільйона рублів. І це вже машина сегменту D, вона могутніша і в єдино доступній комплектації нашпигована всім, що може захотіти людина. Нормальний, звичайний такий чоловік. Зразок нас з вами.

Выжившие

Об’єднує Skoda Octavia RS і Kia Optima GT багато. Обидві машини передньопривідні, обидві укомплектовані дволітровими турбованими двигунами. На чеській машині він розвиває 230 кінських сил і 350 Нм моменту, а у корейця – 245 сил і ті ж 350 ньютон-метрів. Правда, «Оптіма» на 200 кіло важче, тому розгін до сотні займає у неї на 0,6 секунди більше, ніж у «Октавії» – 6,8 секунди проти 7,4.

Але відмінності між цими машинами не в сухих цифрах, цінниках або класової та національної приналежності. Про все це написано в рекламних буклетах, але про різницю в філософіях ця макулатура вам не розповість. На відміну від нас.

Выжившие

Найкраще слово, яким можна описати «эрэску» – легкість! Ця машина все робить невимушено: влітає по зовнішній траєкторії на конюшиновий розв’язку зі швидкістю, від якої подруга на сусідньому кріслі буде верещати як ужаленная. Перекладається з одного повороту в інший точно, швидко і без зайвих рухів: пара коротких імпульсів в оптимально навантажену і гостру кермо – і Octavia RS встає на дугу саме так, як хотілося б вам. І гальма стати: чіпкі, чуйні, гранично зрозумілі і в два рахунки осаживающие машину з реально серйозних швидкостей.

А адже сама машина-то немаленька! Важить вона без малого півтори тонни, від бампера до бампера в ній майже 4,7 метра, а 570-літровий багажник величезний настільки, що в ньому можна возити що завгодно – пральні машини, велосипеди. Або все це разом.

Выжившие

Выжившие

Skoda Octavia RS побудована на тій же модульної платформі MQB, що і базова версія моделі. Чехи тільки допрацювали і полегшили підвіску, посилили гальма, зменшили дорожній просвіт і збільшили колію.

А мотор! Дволітрова турбочетвірка після оновлення додала 10 кінських сил і тепер розвиває 230 сил при колишньому момент в 350 Нм. Незначна надбавка потужності дала ще й незначну надбавку до динаміці: до сотні четырехглазая Skoda Octavia RS розганяється за 6,8 секунди, що на 0,1 секунди швидше двуглазой.

На низьких обертах є невелика брак тяги, але вже до 1500-2000 об/хв ця сама тяга накриває хвилею і майже не послаблює хватку до відсічення. А це означає, що з будь-якій швидкості в межах розумного (та і за його межами) Octavia RS готова зухвало рвонути вперед, нагадавши водієві і пасажирам про справжнє значення фрази «втискає в спинку крісла».

Выжившие

«Робот» в тих режимах, в яких Octavia RS змушує (так-так, саме змушує себе експлуатувати, працює чітко і оперативно. Та й який сенс розслаблятися, якщо підвіска тут зовсім не шанує ідеалів «Октавії», як автомобіля на всі випадки сімейного життя? Вона свято вірить у те, що люди повинні знати всю правду про цьому світі, тож розповідає про нюанси дороги з точністю судового протоколіста.

І як же відрізняється Kia Optima GT від Skoda Octavia RS! Емоційно між ними ціла прірва.

Особливо яскраво вона проявляється, коли пересаживаешься з різкою і вертлявой «Октавії» в «Оптиму», а не навпаки. Чорт, та це ж диван! Великий такий, гарний, шкіряний диван бізнес-класу.

Выжившие

Выжившие

Відмінності звичайної «Оптіми» від GT-версії теж не обмежуються обвісом, новими колесами і червоними гальмівними супортами. Тут інші сайлент-блоки, перенастроенная протибуксовна система, а електропідсилювач змонтований на рейці, а не на валу.

Здається, що по розбитим дорогам, які за документами асфальт, а в реальності – альтанка на дачі начальника, на «Оптимі» я їду куди швидше, ніж на «Октавії». І не з-за того, що кореєць стрімкіше – за паспортом він, як ми з’ясували, повільніше. А з-за того, що підвіска на кілька порядків краще справляється з однією з головних проблем цієї країни. При цьому колеса Optima GT теж ні разу не маленькі – ті ж 18 дюймів. Але профіль шин тут вища.

І Kia Optima GT така у всьому – м’яка, податлива. Кермо налаштований добре, на його руху машина відгукується негайно, з мінімальними кренами кузова. Але зусилля на бублику таке, ніби ти не керуєш автомобілем, а намагаєшся розмішати в тазу шпалерний клей. Точно таке ж, як і на будь-який інший моделі Kia. І це прямо фу.

Выжившие

Мотор Optima GT за характером, незважаючи на схожі з «Октавией» параметри, більше нагадує шестициліндровий атмосферник, ніж «четвірку», з якої видули двісті з гаком сил – настільки м’яко і плавно наростає тяга. Спочатку навіть здається, що «заряджений» корейський седан не такий динамічний, як пишуть в ТТХ, але насправді він дійсно швидкий.

Динаміки цій машині цілком вистачає для того, щоб випадковий глядач назавжди обдарував вас клеймом лихача і порушника спокою. За великим рахунком, Optima GT без зайвих труднощів справляється у місті з тими ж вправи, що і Octavia RS, тільки робить це без маніакального завзяття покалічити навколишню дійсність.

Выжившие

У межах чинного законодавства (і навіть трохи за їх межами) на цій Kia можна пересуватися як завгодно швидко, без страху виїжджати на обгін навіть цілої колони овоче… Попутних автомобілів. Просто навіть якщо зі всієї дурі втопить педаль газу в підлогу, Optima GT відреагує на це швидким, але плавним переходом коробки на щабель нижче, а слідом – нехай і наполегливим, але не приголомшливим прискоренням.

Выжившие

Саме тому дуже важко називати «Оптиму» зарядженої машиною. Швидкою? Так! Навченої добре їхати? Теж так! Але і близько не такий вогненної, як «Октавія».

Выжившие

Здається, корейці не просто так вибирали абревіатуру GT для своїх запальничок. Тому що у випадку з «Оптимой» у них вийшов швидкий автомобіль, на якому можна поїхати куди завгодно, коли завгодно і з ким завгодно. Ідеологія Gran Turismo як вона є.

І що ще може ховатися під абревіатурою RS, як не машина зухвала, бойова і здатна тримати удар, але віддає перевагу наносити його першим? Octavia RS саме така. Їй часто не вистачає стриманості і покірності «Оптіми» – якостей, які в повсякденному житті цінуються набагато більше, ніж прагнення вибити комусь зуби або розбити зі злості мобільний телефон об стіну. Але ж іноді так хочеться зробити саме це, чи не так? m