У Росії з’явиться керований силою думки автомобіль за півмільйона гривень

В России появится управляемый силой мысли автомобиль за полмиллиона гривен

Нижегородський державний університет імені М.І. Лобачевського 13 грудня поточного року представить повнорозмірний макет першого в Росії автомобіля з нейроинтерфейсом. Електрокаром, який призначений для людей з обмеженою рухливістю, можна буде керувати силою думки. Ціна серійної машини — 240-430 тисяч гривень. Про це повідомляє «Российская газета».

В інституті працюють над системою, яка дозволить обмінюватися інформацією між мозком і бортовими системами автомобіля. Спеціальні алгоритми, створені розробниками, будуть зчитувати сигнали різної модальності і передавати їх в систему управління машиною.

В России появится управляемый силой мысли автомобиль за полмиллиона гривен

Нейромобиль отримає асинхронний електродвигун потужністю близько 20 кінських сил. Планований запас ходу — 200-600 кілометрів. За словами розробників, в майбутньому платформа нейромобиля ляже в основу цілої лінійки екологічно чистих транспортних засобів.

На початку жовтня поточного року університет імені Лобачевського отримав грант на Створення нейропилотируемого транспортного засобу для маломобільної категорії громадян (Нейромобиль)». Сума державної субсидії склала 250 мільйонів рублів. Серійний варіант машини планується представити до кінця 2019 року.

В России появится управляемый силой мысли автомобиль за полмиллиона гривенПерший ескіз нейромобиля.