Компанія Honda патентує мотоцикл з паливним елементом

Компанія Honda, співпрацюючи з Toyota і Nissan, розробляє прогресивну технологію паливних елементів для мотоциклів та автомобілів. Партнери, включаючи венчурні фірми і енергетичні компанії, взяли в Японії стратегічну дорожню карту для водневих і паливних елементів.

План був створений «Стратегічним Радою з питань Водневих і Паливних Елементів» — орган, організований Міністерством Економіки Японії, Торгівлі і Промисловості. Японський уряд розраховує випустити на дороги країни близько 40 000 водневих автомобілів, а до 2020 року збільшити їх кількість до 160 000. Компанія Honda заснувала нове підприємство, яке в найближчі чотири роки займеться будівництвом 80 заправних станцій.

Компания Honda патентует мотоцикл с топливным элементом

Компанія Honda також повинна представити прототип двоколісного транспортного засобу, заснованого на технології паливних елементів. У патенті вказані лише схематичні малюнки, які дають загальне уявлення. Японці вирішили використовувати схему стандартного мотоцикла: телескопічна вилка, карданний вал, алюмінієва рама… Водневий паливний елемент встановлений під сідлом. Паливна система змішує водень з киснем (з повітря), щоб отримати електрику для мотора.

Більше десяти років інженери Honda розробляють автомобілі, засновані на паливних елементах. Clarity FCX, випущений в 2008 році, є першим результатом їх роботи. У 2017 році оголосили про технології паливних елементів другого покоління, плануючи і суто електричну, і гібридну моделі.

Компания Honda патентует мотоцикл с топливным элементом

Водневий паливний елемент має одну велику перевагу перед акумуляторами — швидка заправка. Головний недолік, крім відсутності інфраструктури, — питання безпеки, пов’язаний із зберіганням, транспортуванням і вартістю виробництва водню шляхом електролізу.