Загальна протяжність автомобільних доріг Китаю за 5 років збільшилася більш ніж на 530 тис. км

Общая протяженность автомобильных дорог Китая за 5 лет увеличилась более чем на 530 тыс. км

Розвиток транспортної інфраструктури в Китаї набула стрімкий, «стрибкоподібний характер. За останні 5 років протяжність тільки автомобільних доріг збільшилася на 534 тис. км. Про це стало відомо на робочій нараді Міністерства транспорту КНР.

Мережа з 10 основних транспортних коридорів /по 5 з півночі на південь і зі сходу на захід, як було заявлено на нараді, практично сформована. Вони дозволяють організувати перевезення людей і вантажів за участю різних видів транспорту, наприклад, від Хейхе /провінція Хейлунцзян/ до Санья /провінція Хайнань/ або від Шанхая до міста Жуйли на китайсько-мьянманской кордону.

Крім того, як розповів міністр транспорту Чи Сяопен, за 5 років вдалося побудувати або реконструювати 1,28 млн км сільських доріг. Дорогами з твердим покриттям охоплені 99,2 відс. селищ і 98,3 відс. сіл, понад 99 проц. селищ і 96 відс. сіл обслуговуються громадськими автобусами. В даний час рівень інтегрованості міських і сільських транспортних систем наблизився до 80 відс., зазначив міністр.

Трирівнева — повітова, волосна /селищна/ сільська — логістична система також удосконалюється і стає все більш цілісної, додав він.