«Евробляхи» в Україні: стали відомі результати зустрічі автомобілістів і депутатів

«Евробляхи» в Украине: стали известны результаты встречи автомобилистов и депутатов

У середу, 21 березня, у Верховній Раді відбулася зустріч депутатів і активістів ГО «Авто Євро Сила», які представляють власників машин на єврономерах. Розглядалася можливість впровадження «молдавської» досвіду вирішення проблеми реєстрації «евроблях».

Голова Комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики Ніна Південця нагадала ключові моменти запропонованого законопроекту. Так водії протягом півроку повинні будуть легально ввезти автомобіль (тобто виїхати за кордон і знову в’їхати в Україну вже на підставі законних документів), сплатити митні збори, тоді, незалежно від року випуску машини (планується обмежитися Євро-3), її можна буде поставити вперше на облік в нашій країні. Що стосується акцизного податку, то він становитиме близько 30% від чинної ставки, плюс ввізне мито, плюс ПДВ від вартості автомобіля.

Депутат запропонувала пошукати таке рішення, яке було б вигідно як суспільству, так і державі. Адже несплата податків людиною, який придбав собі дорогу машину, відбивається на можливості держави наповнювати бюджет.

Також однією з ініціатив, запропонованих Южаниной, стало надання довідки про доходи тими особами, які хочуть розмитнити автомобіль, куплений за кордоном. Дискусійним виявилося питання екологічного стандарту автомобілів. Представники власників машин на єврономерах виступають за доступність ввезення автомобілів стандарту Євро-3, адже саме вони є найбільш доступними, а значить і затребуваними українськими покупцями. З таким бажанням прогнозовано не погоджуються екологи і виробники нових автомобілів зі стандартом Євро-5.

У свою чергу, активісти нарікають на відсутність конкретного тексту документа, який можна було б обговорити. Активісти не хочуть пом’якшення податкових зборів лише для теперішніх власників «евроблях», а виступають за розробку конкретного закону для всіх, з «нормальними ставками на розмитнення.

У коментарі «Судово-юридичній газеті» голова активістів, Олег Ярошевич зазначив, що вони очікують від Комітету у надрукованому вигляді для ознайомлення першу і другу частину законопроекту.

«Перша частина — це сам закон, а друга частина — це заборони до цього закону. Ми взяли тайм-аут. Через середовище буде нове засідання Комітету, де ми принесемо свої варіанти для узгодження», — резюмував Ярошевич.