General Motors придумав Airbnb для автомобілів

General Motors придумал Airbnb для автомобилей

Концерн General Motors планує в тестовому режимі запустити сервіс, який дозволить автовласникам здавати в оренду власні машини. Послуга запрацює на платформі належить концерну каршерингового провайдера Maven. Про це з посиланням на власні джерела повідомляє Bloomberg.

Пілотна програма запрацює влітку поточного року. Передбачається, що в разі успіху вона стане одним з етапів трансформації GM з автовиробника у провайдера послуг. Отримавши доступ до приватних автомобілів, Maven, що працює з Uber, Lyft і кур’єрськими службами, зможе збільшити свій парк без залучення додаткових коштів від материнської компанії.

General Motors придумал Airbnb для автомобилей

При цьому GM не єдиний виробник, який розглядає перспективи розвитку P2P-бізнесу. Так, у вересні минулого року концерн Daimler AG очолив раунд інвестицій, в ході якого стартап Turo, пропонує в оренду приватні автомобілі, привернув 92 мільйони доларів. Інвестором конкурента Turo — Getaround — виступила Toyota.

General Motors придумал Airbnb для автомобилейCruise AV

Крім каршеринговых і p2p-сервісів, General Motors розглядає можливість запуску безпілотників таксі. У середині січня поточного року компанія представила автономне ТЗ Cruise AV на базі Chevrolet Bolt. Автомобіль без керма і педалей оснащений п’ятьма лазерними далекомірами (LiDAR), 16 камерами і 21 радаром.