Киберполиция знешкодила організаторів мережі фейкових сайтів автозапчатей

Киберполиция обезвредила организаторов сети фейковых сайтов автозапчатей

Киберполиция розкрила шахрайську мережа, яка з 2016 року продавала українським інтернет-користувачам неіснуючі товари. Шахраї створили кілька сайтів з продажу автозапчастин і рекламували їх на відомих інтернет-майданчиках — щомісяця тільки на просування витрачали близько 50 000 грн. Втім, витрати сторицею окупалися: в день шахраї отримували від 20 000 грн. до 30 000 грн.

Схема стандартна: інтернет-користувачам пропонували автозапчастини за зниженою ціною. Від довірливих покупців вимагали 100% передоплату на банківську картку, після отримання якої, зрозуміло, зникали. За даним фактом в Україні відкрито більше десятка кримінальних проваджень.

Група складалася з шести чоловік, орудували по всій території України. Щоб заплутати сліди, кожні два тижні вона змінювала місце розташування свого «офісу», переїжджаючи з регіону в регіон. Також кожні 3-4 дні зловмисники змінювали номери телефонів, за якими з ними можна було зв’язатися, і банківські реквізити для оплати товарів». Встановлено, що всі банківські рахунки, які використовували зловмисники, були оформлені на підставних осіб

Киберполиция обезвредила организаторов сети фейковых сайтов автозапчатей

Викрили групу співробітники Київського управління Департаменту кіберполіції та слідчого управління поліції Черкаської Національної поліції України. В «офісі», який на цей раз розміщувався в місті Умань Черкаської області, правоохоронці провели санкціонований обшук, в рамках якого вилучено комп’ютерне обладнання, більш двох десятків мобільних телефонів і зошити з чорнової бухгалтерією.

За фактом скоєння протиправної діяльності поліція почала більш 15 кримінальних проваджень. Всі вони кваліфікуються за ч. 3 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, Киберполиция закрила 67 фейкових автосайт: вони виманювали гроші на «виграшні авто».