Китайці запустять у серію перший масовий автомобіль, надрукований на 3D-принтері

Китайцы запустят в серию первый массовый автомобиль, напечатанный на 3D-принтере

Фірма X Electrical Vehicle анонсувала запуск в серію першого масового автомобіля, надрукованого на 3D-принтері. Перший прототип – компакт-кар LSEV – покажуть в наступному місяці на моторшоу в Пекіні, а випуск автомобіля почнуть тільки в 2019-м. Про це повідомляє South China Morning Post.

На 3D-принтері будуть надруковані всі деталі новинки за винятком шасі, скла, шин і силової установки. Для розробки нового матеріалу для створення кузовних панелей, більш еластичного і при цьому міцного, X Electrical Vehicle уклали партнерську угоду з шанхайською фірмою Polymaker.

На «роздруківку» бампера йде чотири години, дахи – п’ять годин, двері – вісім годин, а приладової панелі – десять годин.

Китайцы запустят в серию первый массовый автомобиль, напечатанный на 3D-принтере

Автомобіль зможе проїжджати без підзарядки близько 150 кілометрів, а його максимальна швидкість складе 70 кілометрів на годину. Маса машини – 450 кілограмів.

Випускати машину планується в Китаї. Вартість – близько 60 тисяч юанів (9,5 тисячі доларів США). У X Electrical Vehicle стверджують, що вже отримали сім тисяч замовлень на LSEV від різних компаній, включаючи поштові та кур’єрські служби.

Спочатку компанія зможе «роздруковувати» лише 500 машин в рік. Однак згодом планує серйозно наростити обсяг випуск і наполовину знизити вартість машин. Але станеться це, за задумом марки, не раніше 2024 року.