На аукціон виставлять самий просунутий автомобіль 1950-х

На аукцион выставят самый продвинутый автомобиль 1950-х

В середині травня поточного року аукціонний дім Mecum виставить на торги незвичайний автомобіль, створений легендою американського кастомайзинга Джорджем Баррисой. Машина дебютувала в 1954 році на виставці Petersen Motorama, а її споруда обійшлася в 25 000 доларів (у сьогоднішніх грошах сума склала б близько 300 тисяч доларів).

Автомобіль, відомий під ім’ям The Golden Sahara, почав своє життя як Lincoln Capri Hardtop зразка 1953 року. Після аварії, в результаті якої машина позбулася верхній частині, Барріс вирішив використовувати її для амбітного проекту. Фінансову сторону питання взяв на себе замовник — житель Огайо Джеймс Сконзакес.

На аукцион выставят самый продвинутый автомобиль 1950-х

В результаті переробок автомобілю повністю змінили передню і задню частину кузова, встановили сферичне лобове скло, задні крила з інтегрованими повітрозабірниками і нову кришку багажника, відлиту за формою запасного колеса. Щоб відкрити її, потрібно було повернути номерний знак.

На аукцион выставят самый продвинутый автомобиль 1950-х

Ті деталі, які раніше були хромованими, і покрито 24-каратним золотом. Для отримання унікальної золотистої фарби з перламутровим ефектом використовували риб’ячу луску. Для цього її змішували з прозорим лаком і тонером.

В обробці інтер’єру The Golden Sahara використовувалася двоколірна ткати і плюш. В автомобілі був встановлений телевізор, магнітофон, радіо та міні-бар з холодильником.

На аукцион выставят самый продвинутый автомобиль 1950-х

У 1956 році доопрацюванням машини зайнялася детройтська автомайстерня Delphos Machine and Tool. The Golden Sahara отримала нові четырехсекционные фари, подвійний задній плавець і неймовірний для свого часу набір електроніки. Керувати машиною можна було за допомогою керма, кнопок і встановленого по центру важеля, як літаком. У передньому бампері були встановлені сенсори системи екстреного гальмування, а скляні секції коліс підсвічувалися під час повороту.

На аукцион выставят самый продвинутый автомобиль 1950-хПокришки у The Golden Sahara теж були незвичайні. Зроблені з експериментальної гумової суміші компанією Goodyear, вони могли світитися в темряві.

The Golden Sahara оснащений функцією голосового та віддаленого управління, з допомогою якої можна було запускати і глушити двигун, відкривати двері і управляти розгоном і гальмуванням. Крім цього, двухдверка могла пересуватися самостійно — без водія.

На аукцион выставят самый продвинутый автомобиль 1950-х

З середини 1960 років автомобіль зберігався в будинку Сконзакеса і досі не з’являвся на публіці.

У січня на аукціоні Barrett-Jackson продали особисту машину Барриса — Ferrari 308 GTS. Спорткар, оснащений електронною панеллю приладів, телефоном NEC, телевізором Sony, аудіосистемою Kenwood і камерою заднього виду, дістався новому власнику за 93 500 доларів.