Названа середня ціна ремонту кілометра дороги по 10 найбільшим контрактами за рік

Названа средняя цена ремонта километра дороги по 10 крупнейшим контрактам за год

Середня вартість ремонту одного кілометра дороги, виходячи з аналізу десяти найбільших в 2017 році дорожніх контрактів, становить 12,23 млн гривень. У розрахунок бралися дані, оприлюднені в системі ProZorro. Такі дані оприлюднила директор Національного секретаріату CoST Ukraine Наталія Форсюк у своїй колонці на Новому часу.

За її даними, топ-10 найбільших контрактів сумарно коштують 7,5 млрд гривень. Вона звернула увагу, що ця середня ціна — умовний показник з-за різного обсягу та «глибини»? ремонту ділянок доріг. Так, 8 із 10 контрактів передбачали поточний середній ремонт і лише 2 — капітальний.

Без урахування порівняно контракту на ремонт траси H-08 в Дніпропетровській області, вартість якого виявилася значно вище, ніж у інших підрядів, — понад 28 млн гривень за кілометр, то виходить, що середня вартість в інших дев’яти контрактах — більш 11,24 млн гривень.

Названа средняя цена ремонта километра дороги по 10 крупнейшим контрактам за год

«(Це) майже дорівнює вартості капітальних ремонтів територіальних доріг державного значення, які також увійшли до Топ-10 контрактів і виконуються польською компанією DROG-BUD Spolka z ograniczona odpowiedzialnoscia»?, — повідомила Форсюк.

Директор Національного секретаріату CoST Ukraine також зазначила, що ділянки після поточного середнього ремонту не здаються в експлуатацію, тому при здачі об’єкта не здійснюється архітектурно-будівельний контроль з боку держави. Замовник самостійно приймає роботи і забезпечує контроль якості без необхідності залучення сторонніх органів.

«