Названий переможець конкурсу «Всесвітній автомобіль року»

Назван победитель конкурса «Всемирный автомобиль года»

На Нью-Йоркському автосалоні назвали переможців конкурсу «Всесвітній автомобіль року» (WCOTY) — нагорода дісталася кросовера Volvo XC60. Шведська марка вперше отримала головний приз змагання за всю його історію.

На фінальній стадії конкурсу, шорт-аркуш якого оголосили на початку березня на мотор-шоу в Женеві, на перемогу, крім Volvo XC60, претендували кросовери Mazda CX-5 і Range Rover Velar. Переможця визначило журі, що складається з 82 журналістів. Раніше Volvo XC60 став переможцем конкурсу «Японський автомобіль року», а також зайняв перше місце в конкурсі «Північноамериканський автомобіль року» в категорії «кросовер/мінівен».

Крім основної номінації «Всесвітній автомобіль року» в рамках церемонії журі обрало «Кращий сімейний автомобіль». Ним став флагманський седан Audi A8, який випередив Porsche Cayenne і Porsche Panamera.

В категорії «Кращий спортивний автомобіль» переміг заряджений седан BMW M5, який обійшов за очками хот-хетч Honda Civic Type R і купе Lexus LC500. «Міським автомобілем року» назвали новий Volkswagen Polo, який набрав більше голосів, ніж Ford Fiesta і Suzuki Swift.

Перемога в конкурсі «Зелений автомобіль року» дісталася електрокару Nissan Leaf другого покоління, яка випередила гібриди Chrysler Pacifica і BMW 530e iPerformance. Нарешті, приз за «Найкращий дизайн» дістався Range Rover Velar. На перемогу в цій категорії також претендували Volvo XC60 і Lexus LC500.

Переможцем минулорічного конкурсу став кросовер Jaguar F-Pace, який випередив за кількістю голосів Audi Q5 і Volkswagen Tiguan. Вперше церемонія «Автомобіль року» пройшла в 2005 році. Тоді переможцем стала Audi A6.