Працівники луцького автоскладального заводу вийшли на мітинг

Работники луцкого автосборочного завода вышли на митинг

У Луцьку 28 березня працівники «Автоскладального заводу №1» АТ «АК «Богдан Моторс» вийшли на мітинг під стіни міської ради з вимогами підтримати вітчизняного виробника і відмовитися від придбання б/у тролейбусів з Швейцарії. Колектив заводу зазначив економічну недоцільність такого рішення. Оскільки списані тролейбуси – аварійно небезпечні, вимагають постійного ремонту і заміни запчастин, яких в Україні просто немає.

Працівники закликали місцеву владу підтримати вітчизняного виробника і переглянути рішення про закупівлю вживаного транспорту з Європи. Вони звернулися до мера і депутатів Луцька у сесійній залі міськради, куди їх для обговорення ситуації запросили народні обранці після мітингу під стінами міської ради.

Мітингувальники нагадали, що «АСЗ№1» є найбільшим підприємством на Волині. Завод забезпечує роботою понад 1000 жителів міста та регулярно сплачує податки у місцевий і державний бюджети. У минулому році сума податкових відрахувань склала 79,8 млрд грн. Ці гроші працюють на економіку України, тому персонал обурений намірами міської влади витратити бюджетні кошти на списану іноземну техніку, яка вже відпрацювала свій ресурс.

Работники луцкого автосборочного завода вышли на митинг

Також заводчани відзначили, що продукція підприємства давно зарекомендувала себе на ринку Європи. Автобуси та тролейбуси «Богдан» сертифіковані в ЄС і поставляються в Польщу та Чехію. А нещодавно компанія підписала контракти про співробітництво з Францією і Данією. Тому Луцький завод може запропонувати широкий модельний ряд громадського транспорту, який відповідає найвищим європейським стандартам екологічності, безпеки і економічності. У своїй роботі підприємство, насамперед, орієнтується на внутрішній ринок України і готовий забезпечити новими моделями тролейбусів і автобусів не тільки Луцьк, але й інші міста України. Але невтішна тенденція українських чиновників купувати в ЄС списаний транспорт позбавляє завод такого шансу.