Renault і Nissan почали переговори про злиття

Renault и Nissan начали переговоры о слиянии

Французька Renault і японська Nissan можуть об’єднатися для створення нової автомобільної компанії. Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на джерела, знайомі із ситуацією. За їх словами, сторони вже ведуть радять переговори, які тривають кілька місяців. Офіційного підтвердження цієї інформації поки немає.

За даними видання, концерн повинен очолити 64-річний Карлос Гон. Нова компанія, швидше за все, збереже штаб-квартири в Японії і Франції. Про причини такого рішення поки не повідомляється. На даний момент Renault володіє 43% акцій японської компанії, а Nissan належать 15% частка у французькому автовиробнику. Для схвалення угоди також необхідно отримати дозвіл влади двох країн.

За даними «Комерсанта», акції обох компаній відреагували зростанням на що з’явилися повідомлення про переговори. Акції Renault злетіли відразу на 8,3% на торгах у Парижі. Акції Nissan зросли на 3,6%.

У загальний обсяг продажу альянсу Renault-Nissan-Mitsubishi в минулому році зріс на 6,5%. Всього в 2017 вони змогли реалізувати 10 608 366 автомобілів. Таким чином, кожен дев’ятий новий автомобіль, що продається в світі в 2017 р., був проведений альянсом.