Рух на головному проспекті Запоріжжя може бути ускладнене, запорожці вийшли на акцію протесту

Движение на главном проспекте Запорожья может быть затруднено, запорожцы вышли на акцию протеста

На даний момент, 29 березня, під стінами ЗОДА зібралися підприємці та енергетики міста, які вимагають погасити заборгованість по зарплаті перед співробітниками «Запоріжжяобленерго».

Працівникам «Запоріжжяобленерго» заборгували понад 200 мільйонів гривень, які повинні були покрити зарплати за кілька місяців. За цей час з підприємства звільнилося понад 1250 співробітників, а кількість вакансій в цілому по ВАТ «Запоріжжяобленерго» становить понад 20% від штатної чисельності (фактично кожна п’ята посада вакантна). Ділянки, де відсутні працівники, частково або повністю, вже не можуть виконувати свої функції. Найгірша ситуація з плинністю висококваліфікованих працівників склалася в містах Запоріжжя і Бердянськ.

Крім того, учасники мітингу вимагають від прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана оголосити надзвичайний стан в Запорізькій області.

До 20% коштів підприємці втрачають щомісяця, на оплату рахунків за електрику. Дані втрати пов’язані з тим, що із-за проблем обленерго енергетики не реєструють податкові накладні підприємців. Один з учасників акції і за сумісництвом керівник фірми «Урожай» Олександр Пучков вказує на те, що за 4 місяці він таким чином втратив близько 120 тисяч гривень.

Зараз протестанти вже почали свій хід вздовж головного проспекту міста і погрожують перекривати рух транспорту.