У міністерстві інфраструктури оголосили початок «ери бетонних доріг»

В министерстве инфраструктуры объявили начало «эры бетонных дорог»

В минулому році Україна посіла 137 з 144 країн світу за якістю дорожнього покриття. Загальна протяжність залізниць в країні — 169,6 тис. Км. З них 2,1 тис. Км — з цементобетонним покриттям. У нинішньому році почнуть будувати асфальтовані, а бетонні дороги. У Міністерстві інфраструктури заявили про початок «ери бетонних доріг».

«Моя мрія, як міністра, щоб хоч схід і південь України мали бетонне покриття автодоріг. Зараз альтернативи таким магістралей немає. Перш за все це будуть автодороги Дніпропетровської, Миколаївської, Закарпатської областей. Це південна частина дороги, яка з’єднає Гданськ і Одесу. Там великий потік великовантажних до портів призводить до швидкого знищення доріг «, — заявив міністр інфраструктури Володимир Омелян.

За словами керівника відомства, вартість бетонної дороги першої категорії становить 18-20 млн гривень за один кілометр. 1 км асфальтованої варто 15-17 млн ??грн.

В министерстве инфраструктуры объявили начало «эры бетонных дорог»

Багато знають цементно-бетонну дорогу в Україні під назвою «Варшавка». Це — автомобільний шлях міжнародного значення довжиною 487 км. Він з’єднує Київ і Ковель та контрольно-пропускний пункт «Ягодин». Його побудували у 70-х роках двадцятого століття. У 2006-му почали реконструкцію дорожнього покриття. Закінчили перед початком футбольного чемпіонату Євро-2012.

У проекті бюджету на 2018-й передбачили 40 мільярдів грн на ремонт і будівництво доріг. В 2019-му — понад 51 млрд грн. У 2020-му — майже 70 млрд.