В Україні зафіксовано рекордне зростання продажів електромобілів

В Украине зафиксирован рекордный рост продаж электромобилей

Кількість зареєстрованих в Україні електрокарів за два перших місяці 2018 року збільшилася вдвічі порівняно з 2017 роком.

Про це свідчить офіційна статистика МВС України про першій реєстрації автомобілів на території України (крім тимчасово окупованих Донецької та Луганської областей, а також АР Крим). За січень і лютий 2017-го року на території України вперше було зареєстровано 196 205 електромобілів відповідно. Тоді як за ці ж два місяці 2018 року – 801. А загальна кількість зареєстрованих на території країни автомобілів на електричній тязі становить 6558.

В Украине зафиксирован рекордный рост продаж электромобилейСтатистика та інфографіка надана маркетинговим агентством IRS Group.

Одним із факторів збільшення кількості електрокарів є прийнятий у грудні 2017 року законопроект про внесення змін до Митного кодексу України. Мова йде про скасування ПДВ і акцизу на ввезення електромобілів (строк дії пільгових умов – один рік – до 31 грудня 2018 року). Крім того, ще в 2015 році (нововведення почало діяти з 1 січня 2016 року) для електрокарів скасували ввізне мито.

Скасування ПДВ означає здешевлення електромобіля на 20%, скасування акцизу – зниження ціни ще на 109 євро. Тобто якщо привозити автомобіль з-за кордону, залишаються витрати на транспортування електрокара на територію України, сертифікацію, оплату послуг митного брокера, сплати податку до Пенсійного фонду (від 3% до 5% в залежності від вартості автомобіля), а також на оформлення номерних знаків і техпаспорта.

В Украине зафиксирован рекордный рост продаж электромобилей

Саме цю процедуру пройшла більшість власників електромобілів на території України, — за даними МВС, нових електрокарів (тобто 2017 року випуску) в 2017 році у нас зареєстровано не було. Найпопулярнішими серед українців є автомобілі віком у три, чотири і п’ять років (17%, 32% і 36% відповідно від загальної кількості на території України).

Лідерами за кількістю зареєстрованих електрокарів є Київська (включаючи столицю) область (2033), Одеська (1111) і Харківська (956) області, четверте і п’яте місце займають відповідно Дніпропетровська та Львівська області – 522 і 373 автомобіля. Серед причин популярності автомобілів на електротязі саме в цих областях – високий рівень розвитку обласних центрів, відповідна інфраструктура, а також географічний фактор (очевидною перевагою для мешканців Одеської області є витрати на доставку автомобілів з-за океану, для Львівської – з країн Європи).

В Украине зафиксирован рекордный рост продаж электромобилей

Найпопулярнішим електрокаром серед українців є Nissan Leaf, частка зареєстрованих Leaf-ів серед всіх електромобілів в країні – 78%. За ним – з величезним відставанням – ідуть Ford Focus Electric, Tesla Model S, BMW i3. Кожна з цих моделей становить 3% від усієї кількості електрокарів. Nissan Leaf і Ford Focus Electric –це хетчбеки класу «С», Tesla Model S – представницький ліфтбек класу «F», тоді як BMW i3– хетчбек класу «B». Такий «різнобій» вказує на відсутність конкуренції на українському ринку електрокарів, – автомобіль вибирають насамперед за ціною і легкістю процедури вибору/покупки. Різні моделі одного класу не борються за клієнта за допомогою свого дизайну, характеристик, оснащення.

З розширенням ринку ситуація може змінитися. А сама кількість електромобілів неминуче буде зростати, на це вказує і розширення інфраструктури електричних заправок по всій Україні (за даними ресурсу electrocars.ua кількість електрозаправок на території країни в 2016 році збільшилася зі 153 до 577).

Дізнатися і порівняти ціни на всі електромобілі представлені на ринку України можна за посиланням.