Відповідь Южаниной: чи буде лібералізація ввезення іномарок після легалізації еврономеров

Ответ Южаниной: будет ли либерализация ввоза иномарок после легализации еврономеров

Голова Комітету з питань податкової та митної політики Ніна Південця відповіла на питання про те, що ж буде з «еврономерами» після прийняття закону про їх легалізації, а також, довго українцям чекати пом’якшення умов розмитнення автомобілів.

— «Молдавський сценарій» говорить: для легалізації авто на іноземній реєстрації на них потрібно буде виїхати за межі митної території України і заїхати «по білому». Як бути з «номерами», у яких фірми, на які вони реєструвалися, закрилися, чи немає зв’язку з іноземцем, який ввіз машину?

— Коли я була в Литві, я почула таку інформацію, що ті автомобілі, які щорічно не проходять в Литві техогляд або їх власники не оплачують цивільну відповідальність, вони знімаються з обліку. Тому, можливо, і швидше за все, у нас велика кількість автомобілів, на території України, які взагалі не стоять на обліку ні в одній країні. Що з ними будуть робити власники, я не знаю.

— У Молдові закон говорить, що незареєстровані машини, на яких їздять громадяни Молдови, конфіскуються. А що потім? Вивозять до стовпчика біля кордону?

— Цього я не знаю. Я зверталася в МЗС, щоб мені дали текст чинного в Молдові закону. В деталях у мене не було можливості розпитати, як працює та чи інша норма.

— Чи є у вас інформація, ніж у Литві закінчилися їхні внутрішні розгляду «єврономерах», про який говорили в ГФС? І сюди ж можна згадати випадок у Польщі, коли на 17 жителів Вроцлава виявилися оформлені 12,5 тис «еврономеров».

— Я питала у колег-литовців, розслідують вони питання про несплату податків юридичними та фізичними особами [пов’язаними з «еврономерами»]. Вони мені відповіли, що зараз вирішують це питання. І я так зрозуміла, що вони не захотіли розкривати проблему, яка у них трапилася в країні. І вони акцентували увагу, що проблему в Україні створили ми самі.

— Буде створюватися якась єдина база для прикордонної служби, митниці, поліції?

— У проекті законі будуть виписані норми про обмін інформаційними базами, співпраці і взаємодії. Зазначено, які саме дії закріплюються за кожним з органів для того, щоб впорядкувати цю ситуацію.

— Те, на чому наполягають активісти «еврономеров» і те, чого, в принципі, хочуть всі українці — буде лібералізація ввезення автомобілів? Зниження податків, акцизів, щоб ввезення авто в Україну був дешевшим — таке планується?

— Це має бути або окремий законопроект, або та частина [обговорювався закону про «амністію» блях], введення в дію якої буде відстрочено. Після введення в Україні техоглядів, перегляду положень про страхування цивільної відповідальності автовласників, тоді можлива і подальша лібералізація.

— Значить, лібералізація, принаймні, не виключається?

— Не виключається. Її можна прописати окремим розділом в проекті закону.

— Наскільки це швидко може бути?

— Ви бачили, як сьогодні виглядає вирішення питання — у нас головне не суть питання вирішити, а деякі політсили його заганяють в глухий кут. Вперед висувають такі умови, які держава не може виконувати, а потім кажуть, що держава не вирішує питання для простих людей. Так от, заради того, щоб вирішити питання і для простих людей, і в цілому, можна піти на поетапне впровадження тієї чи іншої норми. І мені здається, що це «здоровий» варіант, про який ми говорили. Було б добре, якщо б ми пішли по такому шляху.