Автозавод Васадзе віддадуть під забудову

Автозавод Васадзе отдадут под застройку

На території простоює польського автомобільного заводу Fabryka Samochodow Osobowych (FSO), який юридично належить українській корпорації «УкрАвто», планується зведення житлових і комерційних об’єктів нерухомості.

Повідомляється, що на місці складських приміщень площею 10 гектарів, інвестор FSO Global Expo планує почати будівництво багатофункціонального комплексу загальною площею 60 тис. кв. м з торговими площами та виставковим центром. Будівництво планують розпочати у другій половині 2018 року.

Комплекс стане першим проектом з відродження територій колишнього FSO і передбачає експлуатацію решти елементів будівель складів фабрики. Також планується будівництво паркінгу на 1400 машино-місць і зведення готелю бізнес-класу на 150 номерів.

Крім того, згідно з пропозицією місцевих жителів району, неурядових організацій та міської влади, на території всієї FSO, площею понад 100 га, можуть бути зведені житлові квартали з елементами озеленення між ними. Також передбачається створення музею автомобілів та соціально-культурний центр.

При цьому вхідні ворота FSO можуть зберегти для історії і підтвердження ідентичності місця, зазначають ЗМІ.

Раніше польське видання Rzeczpospolita повідомило, що ЗАЗ не виконує інвестиційні зобов’язання у Польщі. Мова йде про FSO, контрольний пакет якої ЗАЗ викупив у 2005 році. Ціна питання — близько $70,5 млн. На Зазі відкинули звинувачення — кажуть, виконали всі зобов’язання.

«УкрАвто» володіє контрольним пакетом акцій ЗАЗ. У структуру «УкраАвто» входить близько 400 автосервісних підприємств по Україні, дистриб’юторські і дилерські компанії провідних автомобільних брендів, а також мережа автозаправних комплексів. Бенефіціаром корпорації є Таріел Васадзе, якому належить 93,9% акцій корпорації.