Грузинські чиновники залишилися без чорних автомобілів

Грузинские чиновники остались без черных автомобилей

Уряд Грузії вирішило змінити колір закуповуються для держслужбовців автомобілів з чорного на будь-який інший.

Відповідну постанову було прийнято на цьому тижні. Уряд вирішив також закуповувати для службового користування економічні гібридні автомобілі, що працюють на електриці і дизельному паливі.

У лютому цього року прем’єр Грузії Гіоргій Квірікашвілі закликав членів уряду залишити в минулому «епоху чорних джипів» і пересісти на службові автомобілі будь-яких інших кольорів, так як чорні джипи всіх дратують.

«Ніхто не стверджував правил, що держслужбовці, особливо представники правоохоронних органів, обов’язково повинні їздити на чорних автомобілях. Все почнеться з міністрів і поступово пошириться всюди», — заявляв він.

Разом з тим представники опозиції вельми критично оцінили рішення уряду змінити колір службових автомобілів. Там порахували, що уряду «треба не змінювати колір автомобілів, а взагалі відмовитися від оновлення автопарку, тим більше, що білі джипи коштують дорожче чорних».

Агентство нагадує, що в свій час також закликав чиновників відмовитися від чорних джипів екс-президент Грузії Михайло Саакашвілі. За його задумом, всі чиновники повинні були пересісти на велосипеди, проте ініціатива підтримки не знайшла. Втім, свою ідею він все ж увічнив, встановивши в центрі Тбілісі шестиметровий залізний велосипед.

Зазначимо, раніше автомобілі темного кольору заборонили влади Туркменістану. Як писали місцеві ЗМІ, відповідний заборона вступив в силу по відношенню до всіх автовласників з 2 січня 2018 року. Повідомлялося, що під опалу не потрапили тільки авто білого та інших світлих відтінків.