Ілон Маск показав фрагмент нового виду пасажирського транспорту

Илон Маск показал фрагмент нового вида пассажирского транспорта

Глава Tesla показав сегмент корпусу нового виду надшвидкісного пасажирського транспорту, з яким не зрівняється жоден літак.

Елон Маск опублікував у своєму Instagram фото частині корпусу космічного корабля BFR – Big Falcon Rocket, призначеного для польотів не тільки до інших планет, але і з міста в місто замість існуючих літаків.

Для розуміння масштабів об’єкта поруч з ним поставили електромобіль Tesla Model 3, який на його фоні виглядає мало не іграшковою моделлю. Висота ракети складе близько 106 метрів, діаметр — 9 метрів, корисне навантаження — до 150 тонн.

BFR складається з двох повністю багаторазових ступенів з очікуваною надійністю посадки на рівні сучасних авіалайнерів. У корабля є кілька варіантів корисного навантаження: міжпланетний космічний корабель, який використовується, зокрема, для створення колоній на Місяці і Марсі; танкер або вантажівку для виведення на орбіту супутників та польотів до МКС; транспорт для перельотів між вилученими друг від друга містами Землі.

Илон Маск показал фрагмент нового вида пассажирского транспорта

Якщо говорити про маршрути в навколоземному просторі, то максимальна швидкість BFR буде досягати 27 тисяч км/ч. Переліт між більшістю міст світу буде займати не більше півгодини, а дістатися в саму віддалену точку Землі можна буде лише за годину.

Очікується, що вартість такого польоту на ракеті BFR буде порівнянна з вартістю квитка в економ-класі. Так, політ на BFR з Нью-Йорка в Шанхай займе 39 хвилин, з Бангкока в Дубай — 27 хвилин, з Лондона до Дубай — 29 хвилин, з Дубая до Сіднея — за 40 хвилин.

Згідно з планами, BFR повинна замінити нинішнє сімейство ракет Falcon вже в 2020-х роках. Space X планує будувати на орбіті «ракетне депо», де ступені будуть заправлятися, перевірятися і комбінуватися в залежності від майбутньої задачі.