Компанія Skoda відчуває серйозний кадровий дефіцит

Компания Skoda испытывает серьезный кадровый дефицит

Skoda не встигає забезпечувати зростаючий попит на свої автомобілі. Компанії не вистачає робочих рук і виробничих потужностей двох чеських заводів. У планах будівництво нової виробничої площадки за межами Чехії.

Як повідомив генеральний директор Skoda Бернхард Майєр, розглядається й інший варіант — перенесення виробництва на інші заводи європейської мережі Volkswagen Group.

«Якщо ми хочемо продовжувати рости, єдиний шлях — це міграція або автоматизація», — сказав Майер. Ця можливість буде обговорюватися керівництвом концерну наступного тижня.

У минулому році на чеських заводах Skoda було зібрано 858 103 автомобілів, що на 12% більше, ніж у 2016-му, а світові продажі марки досягли 1.2 мільйона автомобілів. У 2019 році компанія планує почати виробництво третього кросовера, заснованого на концепт Vision X, що вимагатиме збільшення європейських потужностей. За словами Майєра, річний обсяг виробництва на головному підприємстві Skoda в Млада-Болеславі планують збільшити на 80 тисяч одиниць. Більша частина від цієї кількості доведеться на новий компактний кросовер. Щоб впоратися з такими обсягами керівництво компанії планує ввести шестиденку, але домовитися з профспілковою організацією з цього питання поки не вдалося.

Компания Skoda испытывает серьезный кадровый дефицит

Шестиденний робочий тиждень вже впроваджено на заводі компанії в Квасинах. Крім того, в 2015 — 2016 роках кількість працівників на підприємстві збільшилась у два рази і до кінця 2017 року досягло 6 907 осіб. Але навіть незважаючи на це, обидва заводу Skoda працюють у три зміни.

Для введення шостого робочого дня в Млада-Болеславі підприємству знадобиться ще 3000 — 3500 працівників і в компанії не приховують, що зовсім не проти українських трудових мігрантів. Skoda все частіше використовує українських робітників для заповнення вакансій, вважаючи їх відмінними фахівцями.

«Українські працівники роблять чудову роботу. Це не метод демпінгу зарплати», — сказав член ради директорів Skoda з кадрових питань Богдан Войнар. «Ми платимо значно більше, ніж середня заробітна плата в промисловості в Чеській Республіці», — додав він.