Шведські дороги будуть заряджати електромобілі на ходу

Шведские дороги будут заряжать электромобили на ходу

У Швеції відкрилася перша дорога, яка може заряджати батареї рухаються по ній електромобілів. Ділянка протяжністю два кілометри розташований між Стокгольмом і аеропортом Стокгольм-Арланда. Про це повідомляє The Guardian.

Компанія eRoadArlanda, відповідальна за будівництво дороги, розбила полотно на 50-метрові секції, які інтегрувала контактні рейки. Підключення до них відбувається за допомогою рухомого струмоприймача, встановленого в нижній частині автомобіля. Харчування на рейки подається автоматично, як тільки над ними виявляється машина.

Така зарядка не безкоштовно. Система може розраховувати споживання енергії за кожного підключеного автомобілю і списувати плату з рахунку автовласника.

Вартість кожного кілометра електрифікованої залізниці становить один мільйон євро, що в 50 разів дешевше запуску трамвайної лінії. В результаті її використання кількість викидів CO2 можна зменшити на 90 відсотків. Розвиток электродорог вже стало частиною плану влади Швеції по скороченню автомобілів з ДВС на 70 відсотків до 2030 року.

У 2014 році BMW продемонструвала систему Light and Charge, яка представляла собою вуличні ліхтарі зі станціями для зарядки електромобілів.