Трамп хоче розділити автомобілі викидів на «своїх» і «чужих»

Трамп хочет разделить автомобили по выхлопу на «своих» и «чужих»

Автомобілі, які постачають в Сполучені Штати Америки, повинні будуть відповідати більш суворим екологічним стандартам, ніж випущені всередині країни.

Таким чином Дональд Трамп збирається підвищити конкурентоспроможність місцевих автовиробників.

Уряд США розглядає посилення екологічних правил для імпортних автомобілів для захисту вітчизняної автомобільної промисловості. Дональд Трамп доручив кільком урядовим установам оцінити можливість застосування існуючого законодавства для того, щоб ввести більш жорсткі норми для зарубіжних автовиробників. Це призведе до зростання цін на імпортні автомобілі в порівнянні з вітчизняними, повідомляє німецька Handelsblatt.

Трамп ще на початку березня погрожував європейським автоконцернам, таких як BMW, Daimler і Volkswagen, що збільшить експортні мита, якщо Європейський союз відповість контрзаходами на можливі захисні тарифи США на сталь і алюміній. Для німецьких компаній ринок США має велике значення — за статистикою, до 30% всіх вироблених ними автомобілів продають в Північній Америці.

Трамп хочет разделить автомобили по выхлопу на «своих» и «чужих»

Правда, поки нова ініціатива апарату президента все ще на стадії опрацювання. Співробітники Агентства з охорони навколишнього середовища (EPA) працюють над тим, щоб запровадити таке регулювання на законних підставах. Існують перешкоди для здійснення цього плану, включаючи опір всередині самого уряду. Прес-секретар Трампа Сара Сандерс прокоментувала це повідомлення, заявивши, що президент працює над вільною і взаємно справедливої торговельною практикою. Плановані заходи повинні стимулювати економіку США і повернути робочі місця і підприємства в країну.

Два високопоставлених співробітників американських автомобільних компаній повідомили, що, на їх думку, ця ініціатива виходить від міністра торгівлі США Уїлбер Росса. Самі американські автовиробники такої поблажки не просили і навряд чи взагалі підтримали цю ініціативу.