Уряд підготував чергове нововведення для водіїв

Правительство подготовило очередное новшество для водителей

Влаштування острівців безпеки на нерегульованих пішохідних переходах стане обов’язковим. Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці в Facebook.

В Європі більшість пішохідних переходів — наземні, а не підземні як у нас. При цьому, ДТП за участю пішоходів у них трапляються в рази рідше, ніж в Україні.

Одним з важливих факторів є наявність спеціально обладнаних острівців безпеки на більшості пішохідних переходів через проїжджу частину. Це своєрідні захисні елементи на дорозі для пішоходів, де вони можуть зупинитися при перетині проїжджої частини.

«У новому ДБН (Державні будівельні норми України — Государственныестроительные норми, — ред.) по вулицях і дорогах ми передбачили обов’язкове облаштування таких острівців безпеки на нерегульованих пішохідних переходах, якщо проїжджа частина дороги має 4 і більше смуг руху. По можливості, такі острівці повинні облаштовуватися і на регульованих переходах», — повідомив він.

Зі слів Парцхаладзе, це сприятиме підвищенню безпеки пішоходів і велосипедистів при перетині проїжджої частини і мінімізує кількість можливих дорожньо-транспортних аварій.

Якщо ж облаштувати острівець безпеки на нерегульованому переході неможливо, то в цьому місці повинен встановлюватися тільки регульований пішохідний перехід.

«Проект ДБН Ст. 2.3-5: 20ХХ «Вулиці та дороги населених пунктів» розроблений на зміну аналогічного ДБН 2001 року і буде затверджено найближчим часом», — резюмував заступник міністра.