Велика кільцева автодорога навколо Києва може стати платним

Большая кольцевая автодорога вокруг Киева может стать платной

Будівництво Великої кільцевої автодороги навколо столиці України може бути профінансовано за рахунок коштів Держбюджету або міжнародних інвесторів. Також розглядається варіант концесії, а це означає, що за проїзд по автодорозі доведеться платити.

Це випливає з інформації за підсумками засідання в Міністерстві інфраструктури, яка стосувалася питань активізації будівництва даної дороги, пише ЦТС.

Заступник міністра інфраструктури Юрій Лавренюк зазначив, що на даний момент першочерговими питаннями є фінансування, стадія готовності проекту і ситуація з документацією щодо землевідведення.

«Розглядається три варіанти фінансування будівництва Великої кільцевої дороги навколо Києва: за рахунок Державного бюджету, залучення міжнародних інвесторів на умовах концесії. Необхідно якомога швидше вирішити всі проблемні питання і почати будівництво першої черги ВКАД», — зазначив заступник міністра.

За підсумками наради було доручено у двотижневий термін подати в МІУ пропозиції щодо шляхів вирішення проблемних питань.

Нагадаємо, згідно проектної документації, вартість проекту складе приблизно 2 млрд дол. Правда, раніше в.о. голови «Укравтодору» Славомір Новак називав іншу суму: на його думку, цей масштабний проект обійдеться не менш ніж в 10 млрд євро (11,93 млрд дол. за курсом НБУ на 3 січня 2018 року).

Повідомлялося, що «Укравтодор» вже затвердив план Великої кільцевої автодороги навколо Києва.

Дорога пройде через такі населені пункти Київської області:

  • Вишгородський район — околиці сіл Новосілки та Старі Петрівці;
  • Бородянський район — околиці селищ Озера, Блиставица, Микуличі, Діброва;
  • Макарівський район — околиці сіл Миколаївка, Мар’янівка, Березівка, Новосілки, Ясногородка;
  • Києво-Святошинський район — околиці селищ Хмильна, Любимівка, Бузова, Неграші, Княжичі;
  • Васильківський район — околиці сіл Бобриця, Іванковичі, Зелений Бір, Рославичі, Гвиздив, Мархаловка та селище Глеваха;
  • Обухівський район — околиці селищ Безрадичі, Таценки, Плюти, Старі Безрадичі;
  • Бориспільський район — околиці міста Бориспіль, селищ Проців, Вороньків, Глибоке, Іваньків, Нестерівка, Велика Олександрівка, Безуглівка, Сеньківка;
  • Броварський район — околиці міста Бровари, селищ Княжичі, Требухів, Квитневе, Красилівка, Рожівка, Пухівка, Рожни, Велика Димерка.

Раніше заступник міністра інфраструктури Віктор Довгань інформував, що в 2018 році планують оголосити конкурси на будівництво на умовах концесії автодороги Львів-Краковець та першої черги Великої кільцевої дороги Києва (проект «Дабл Калинівка»).

Ст. Довгань сказав, що «Дабл Калинівка» — це майбутній ділянку Великої окружної, який з’єднує Калинівка Макарівського району та Калинівки Васильківського району Київської області (перемичка між Житомирської та Одеської траси). Мета проекту — забрати транзитний вантажний транспорт з Окружної між Академгородком і Теремками. Відстань 50 кілометрів».