ЗМІ повідомили про відставку глави Volkswagen Маттіаса Мюллера

СМИ сообщили об отставке главы Volkswagen Маттиаса Мюллера

Концерн Volkswagen незабаром очікують серйозні зміни у складі вищого керівництва. Про це повідомляє Reuters з посиланням на джерела всередині компанії. За їх словами, швидше за все, глава німецького автоконцерну Volkswagen Маттіас Мюллер покине свій пост. Його місце повинен зайняти Герберт Дієс, який зараз є головою марки Volkswagen. Офіційного підтвердження цієї інформації поки немає.

За даними джерел, яких цитує The Wall Street Journal, наглядова рада Volkswagen обговорить відставку Маттіаса Мюллера вже в цю п’ятницю, 13 квітня. За їх словами, сам топ-менеджер «вже продемонстрував готовність внести свій внесок у швидкі зміни».

Контракт 62-річного Маттіаса Мюллера закінчується тільки у 2020 р. Свій пост він зайняв у 2015 р. змінивши Мартіна Вінтеркорна. Останній подав у відставку після «дизельного скандалу».

У травні минулого року Маттіас Мюллер сам став фігурантом кримінальної справи. Прокуратура Німеччини підозрює його, а також голову спостережної ради компанії Дітера Печа і колишнього голови правління Мартіна Вінтеркорна в маніпуляціях на ринку акцій.

Топ-менеджера підозрюють у маніпуляціях з акціями Porsche Automobil Holding SE у світлі дизельного скандалу. На думку слідчих, Volkswagen не розкрив під час інформацію, яка могла чинити сильний вплив на курси акцій.

Скандал навколо Volkswagen, пов’язаний з навмисним заниженням рівня шкідливих викидів у дизельних моторів, спалахнув восени 2015 року. Для німецького концерну ситуація з «Дизельгейтом» обернулася величезними штрафами, відставкою керівництва і багатомільйонними відгуками машин по всьому світу. Розслідування навколо дизельного скандалу VW тривають досі.

Тільки в кінці минулого року Volkswagen виділив на врегулювання дизельного скандалу більше 14 млрд доларів. Ці кошти підуть на виплати американським власникам машин німецького бренду, а також місцевій владі. Суд постановив компанію викупити 475 тис. машин з 2,0-літровими дизельними двигунами.