Зростання продажів електромобілів стримують батареї та зарядні станції

Рост продаж электромобилей сдерживают батареи и зарядные станции

До 2019 року світові продажі електромобілів (EV) можуть досягти приблизно 2 млн EV в рік, передає Forbes з посиланням на результати дослідження «Огляд світового ринку електромобілів в 2018 році», проведеного компанією Frost & Sullivan.

У поточному році продажі EV прогнозуються на рівні 1,6 млн шт., наголошується в документі. У 2017 р. в світі було продано 1,2 млн електромобілів.

Факторами, що стримують темпи зростання продажів EV, залишаються технології виробництва электромобильных батарей і нерозвиненість інфраструктури зарядних станцій в більшості країн. При цьому в батарейному сегменті позначилося протистояння між виробниками літій-іонних і перспективних твердотільних акумуляторних батарей.

Компанії, що сконцентрувалися на виробництві «літієвих» EV націлилися в минулому році на батареї ємністю близько 60 кВт-год, які забезпечують електромобілям пробіг на одній зарядці до 200 миль (більше 360 км). При цьому вартість АКБ різко впала і склала на кінець 2017 р. менше $200 за 1 кВт-ч.

Згідно з дослідженнями Frost & Sullivan завдяки зниженню вартості АКБ збільшаться продажі представницьких електромобілів, які вже в цьому році можуть зрівнятися за ціною з аналогічними за класом автомобілями, обладнаними двигуном внутрішнього згоряння.

Тим не менш, такі галузеві гіганти, як BMW і Toyota активно працюють над твердотільними АКБ, володіють більшою питомою ємністю і більш стабільними характеристиками. Такі батареї будуть використовуватися на електромобілях і гібридах BMW i-series і гібриди Lexus.

Інфраструктура зарядних станцій для електромобілів (ЗСЕ) у більшості країн залишається недостатньо розвиненою, що також стримує зростання продажів EV. Сьогодні у світі налічується понад 90 тис. ЗСЕ, а до кінця поточного року їх кількість може збільшитися до 120 тис. станцій. Проте до цих пір такі станції групуються навколо областей з найбільшими продажами EV. Є всі підстави вважати, що в 2018-2019 рр. ця тенденція зміниться, наголошується в доповіді Frost & Sullivan.

В Україні станом на 1 березня 2018 р. зареєстровано 6613 електромобілів. При цьому 81% EV складають старі хетчбеки Nissan Leaf, ввезені, переважно з США.

Співвідношення АЗС/ЗСЕ становить в Україні 10:1