Через три роки в Європі заборонять машини без електронних систем безпеки

Через три года в Европе запретят машины без электронных систем безопасности

Згідно з рішенням Єврокомісії, до 2021 року в список стандартного оснащення всіх автомобілів повинні увійти 11 електронних систем безпеки. Серед них: система автономного екстреного гальмування та утримання в смузі, камера заднього виду, а також функція моніторингу стану водія. Про це повідомляє AutoExpress.

Крім зазначених систем, всі нові моделі, що виходять на європейський ринок, пропонується оснащувати «інтелектуальним обмежувачем швидкості». Працюючи разом з функцією розпізнавання дорожніх знаків, він буде автоматично встановлювати максимальну швидкість транспортного засобу в залежності від діючого обмеження.

Також обов’язковим стане алкогольний «замок», системи збору і зберігання телематичних даних, поліпшені ремені безпеки і різні рішення для захисту пішоходів.

За підрахунками фахівців, установка всіх 11 систем безпеки дозволить протягом 10 років зберегти 7 300 життів і запобігти 38 900 серйозних каліцтв. Це стане частиною проекту Vision Zero, мета якого-скоротити до нуля кількість смертей на дорогах до 2050 року.

C 1 травня поточного року в США стали обов’язковими камери заднього виду. Також розглядається можливість включити в список обов’язкових систему автономного гальмування, попередження про перешкоди у сліпих зонах та виїзду за межі смуги руху.