Дівчатам у Саудівській Аравії дозволили їздити на мотоциклах

Девушкам в Саудовской Аравии разрешили ездить на мотоциклах

У законодавство Саудівської Аравії внесли зміни і прибрали заборона, який не дозволяв дівчатам керувати автомобілями, вантажівками і мотоциклами.

Саудівська Аравія переживає час серйозних культурних змін завдяки активному сучасного руху, а також молодого і прогресивного принцу Мухаммед ібн Салман Аль Сауда. У вересні 2017 року королівський указ зняв обмеження, які заважали дівчатам в Саудівській Аравії управляти моторизованими транспортними засобами. Наслідний принц і його батько, який підписав декрет, передбачали деякі проблеми, які міг з’явитися внаслідок такого рішення. З цієї причини зміни у законодавстві набувають чинності 24 червня 2018 року, щоб урядові установи могли підготуватися.

Саудівська Аравія — країна, в якій гостро стоїть проблема рівноправності чоловіків і жінок. Принц очолює кампанію, спрямовану на викорінення релігійного екстремізму, щоб зробити жінок більш вільними. Дівчата не можуть подорожувати, виходити заміж, користуватися основними державними службами, шукати роботу або вести бізнес без дозволу глави сім’ї (батька, брата або іншого чоловіка). У наші дні всі ці обмеження втрачають свою силу, але деякі компанії та установи тривають дотримуватися старомодних засад.

Право жінок на керування транспортними засобами в Саудівській Аравії — велика перемога, але попереду ще великий шлях.