Компанія Porsche удосконалила гоночний 911-й

Компания Porsche усовершенствовала гоночный 911-й

Гоночне підрозділ Porsche Motorsport представив оновлене купе 911 GT3 R, призначене для кільцевих гонок у класі GT3. Автомобіль отримав доопрацьовану аеродинаміку, форсований з 500 до 550 сил мотор і зовсім іншу передню підвіску.

Як і більшість автомобілів категорії GT3, Porsche 911 GT3 R має безліч компонентів від серійних автомобілів. Головне — це шестициліндровий «опозит» об’ємом чотири літри, практично без змін запозичений у серійного купе 911 GT3 RS.

Компания Porsche усовершенствовала гоночный 911-й

Але якщо на минулій версії гоночного автомобіля зразка 2015 року він розвивав близько 500 кінських сил, і мав фазообертачі лише на впускних розподілвалами, то на оновленому моторі фази міняються і на впуску, і на випуску, а потужність двигуна зросла до 550 сил.

При цьому зростання віддачі не принципове: за правилами, в ході процедури «зрівнювання можливостей» потужність все-одно можуть обмежити. Важливіше, що характер мотора став більш зручним, розширився його робочий діапазон, знизився витрата палива — в багатогодинних гонках це суттєво.

Компания Porsche усовершенствовала гоночный 911-й

Найбільш значні зміни в конструкції шасі. Підвіска на купе 911 GT3 R колишнього зразка повторювала за схемою серійну: стійки «МакФерсон» спереду, ззаду багаторичажка (самі амортизатори, пружини і важелі були оригінальні, гоночні). А ось нова машина отримала абсолютно нову передню підвіску з двома поперечними важелями: інженери Porsche Motorsport повторили рішення, вже використану на купе 911 RSR для старшої категорії GTE. Заодно трохи збільшили розмір передніх коліс.

Компания Porsche усовершенствовала гоночный 911-й2015

Перероблена і аеродинаміка. Машину нового зразка легко дізнатися по отворах за дверима, подає повітря до мотору, дзеркалам хитромудрої форми, іншого переднього бампера, капота з великим вентиляційним отвором без перемичок, а ще — більш «зализанным» отворам в крилах над передніми колесами. Крім того, стало менше антикрило: його ширину зменшили на 10 сантиметрів, до 1,9 метра.

Компания Porsche усовершенствовала гоночный 911-й

Замість однієї горловини бензобака по центру капота їх стало дві, з боків — так механікам буде зручніше заправляти машину.

Серйозно змінено місце водія: заради безпеки крісло тепер жорстко прикручені до підлоги шістьма болтами, а регулюється педальний вузол — напольный, а не підвісний, як раніше. Замість звичного круглого керма тепер вуглепластикова «метелик», схожа на кермо для боліда Формули-1.

Компания Porsche усовершенствовала гоночный 911-й

Гоночний Porsche 911 GT3 R побудований на основі серійного сталь-алюмінієвого кузова моделі 991, доповненого вварным каркасом безпеки і зовнішніми панелями з вуглепластика (з нього виконані дах, двері, крила, кришка моторного відсіку, капот і бампер).

Оновлений «дев’ятсот одинадцятого» варто 459 000 євро без урахування податків (ціна зросла на 30 000 євро), і перші машини потраплять до клієнтські команди не раніше грудня 2018 року. Це звичайний рівень цін для техніки класу GT3: наприклад, ціни на Audi R8 LMS починаються від 359 000 євро.