Куди «поведуть» платні дороги в Україні

Куда «поведут» платные дороги в Украине

Захід України є найбільш сприятливим напрямком для будівництва доріг на концесійній основі і саме там можна чекати їх появи в найближчій перспективі.

Про це в ефірі ObozTV заявив екс-заступник міністра інфраструктури, радник «Укравтодору» Олександр Кава.

«Це дорога від Львова до польського кордону, до КПП Корчева, де вона буде вливатися в існуючий на території Польщі автобан А4. Крім того, це може бути нова дорога від Львова до Мукачева з подальшим продовженням на україно-угорський кордон, де вона увіллється у вже існуючий угорський автобан М3, а також продовження до Ужгорода і з’єднання з автобаном R2 в районі словацького Кошице», — вважає експерт.

За його словами, головною перепоною для будівництва таких доріг в інших регіонах є їх окупність.

«Що стосується півдня України, то там інтенсивність руху недостатня для того, щоб окупити такі вкладення. Будь-який інвестор розраховує, чи можна повернути цю інвестицію. На жаль, наші чиновники багато спекулювали на темі концесійних доріг», — підкреслив Кава.

З тих же причин не варто очікувати і появи такої траси з Києва на Одесу.

«Існуюча дорога Київ-Одеса, вона справляється з тією інтенсивністю руху, яке є. Для того, щоб окупити інвестиційний проект по будівництву дороги на умовах концесії необхідно, щоб платний трафік був не менше 18 тисяч автомобілів на добу. Це цілорічний середньодобовий трафік. У нас така інтенсивність руху навіть на безкоштовних дорогах є далеко не скрізь. Якщо ми подивимося ділянку в Умані, то це близько 5-7 тисяч автомобілів», — констатував він.