«Ланцюгові пси» змусили BMW визнати загибель людини

«Цепные псы» заставили BMW признать гибель человека

Англійські власники деяких моделей BMW вже 7 років перебувають у зоні ризику, повідомляє BBC. Їх спеціальне шоу «Watchdog» («Ланцюгові пси»), що займається споживчими розслідуваннями, зібрало статистику відмов, опитавши безліч автовласників і довівши наявність виробничого дефекту. Днями німецький виробник оголосив про початок масового відкликання, який торкнеться 312 000 автомобілів. Якщо б це було зроблено вчасно, як мінімум одне людське життя вдалося б врятувати.

«Цепные псы» заставили BMW признать гибель человека

Проблема актуальна для власників чотирьох моделей BMW: 1 серії, 3 серії, X1 і Z4, зроблених з березня 2007 по серпень 2011 року. Перші повідомлення про несправності, в результаті якої двигун мимовільно вимикався під час руху, з’явилися ще в 2011 році. Автовиробник був поставлений до відома, однак заходів не зробив і навіть не повідомив про подію DVSA (Driver Vehicle and Standards Agency) – державний орган у Великобританії, що займається в тому числі відзивними кампаніями, його головна організація – Міністерство транспорту Великобританії.

Між тим, у квітні 2013 року, за даними DVSA, BMW оголосила про відкликання моделей 1 серії, 3 серії, X1 і Z4 з-за можливої зупинки двигуна під час руху машини через пошкодження силового кабелю «із-за зносу і перегріву», викликаних підвищеним струмом і опором. Однак тоді були відкликані далеко не всі потенційно небезпечні автомобілі.

«Цепные псы» заставили BMW признать гибель человека

У 2014 році DVSA BMW повідомила про необхідність масового відкликання, але автовиробник знову запевнив держдепартамент, що в разі прояву дефекту власник побачить на приладовій панелі відповідне повідомлення, і у нього буде час для безпечного усунення проблеми до повної відмови системи. На жаль, в кінці 2016 року було зафіксовано пригода зі смертельними наслідками. У одного із автомобілів BMW під час руху заглох мотор, машина зупинилася, а водій рухався слідом автомобіля, намагаючись піти від зіткнення, врізався в дерево і загинув. Цікаво, що у зупинилася BMW не працювала аварійна сигналізація – як і інша «електрика», вона вийшла з ладу…

Після цього DVSA стала категорично наполягати на проведенні відкликання всіх потенційно несправних автомобілів, але німецький бренд в квітні 2017 року відкликав лише 36 410 машин з бензиновими моторами. За результатами розслідування BMW повідомили, що відмова не був «критичним», оскільки рульове управління і гальма залишалися робітниками.

«Цепные псы» заставили BMW признать гибель человека

Повідомлення це виявилося тим дивніше, що в США ще в 2013 році з-за схожої проблеми баварці все ж провели відгук, торкнулася близько півмільйона (!) автомобілів. Крім того, були організовані відгуки в Австралії, Канаді та Південній Африці. І лише тепер, після проведення незалежного розслідування BBC, в BMW визнали, що «випадки відмови електросистем, схожі з що відбувалися раніше, могли мати місце і в автомобілях, не потрапили під попередні відгуки». Що ж, краще пізно, ніж ніколи…

«Цепные псы» заставили BMW признать гибель человека

У BMW навіть пообіцяли відкрити гарячу лінію для клієнтів, які звертаються з цим питанням, і особисто повідомити кожного власника потенційно несправного автомобіля про необхідність відвідування дилера. До речі, для усунення несправності (заміни дефектного силового кабелю), за обіцянками представників німецького бренду, буде потрібно не більше пари годин.