Марек Камінський спробує дістатися з Польщі до Японії на електромобілі Nissan Leaf

Марек Каминский попробует добраться из Польши до Японии на электромобиле Nissan Leaf

Сьогодні знаменитий польський мандрівник Марек Камінський (Marek Kami?ski) відправляється в двомісячну експедицію від Польщі до Японії. Подорож, що отримало назву #NoTraceExpedition, сфокусовано на екологічних аспектах і покликане привернути увагу до екологічним електротранспорту. Саме тому Марек Камінський вибрав для нього повністю електричний автомобіль Nissan Leaf.

Мандрівник підкреслює, що сповідує один і той же принцип у всіх своїх починаннях: не завдавати шкоди екології! Ідея «NoTrace» народилася під час подорожей до земних полюсів, в яких Марек Камінський прагнув не залишати після себе ніякого сміття, і той подорожував разом з ним від початку до кінця кожної експедиції.

Марек Каминский попробует добраться из Польши до Японии на электромобиле Nissan Leaf

Ця експедиція має дві мети: доїхати до фінішу за максимально короткий час з мінімально можливими витратами або по самому екстремальному маршруту.

«В контексті моєї подорожі «NoTrace» (без сліду) має подвійне значення. Перше, це моє прагнення на протязі всієї поїздки не залишати за собою нічого, крім нешкідливих слідів від протекторів шин. Це можливо, оскільки електромобілі не виділяють токсичних газів. Друге – це відчуття першопрохідника, адже я не йду ні за чиїми слідами», — каже Марек Камінський.

Пробіг стартує з польського міста Закопане, пройде через Варшави, Калінінграда, Вільнюс, Мінськ, Москву, Красноярськ, Іркутськ, Улан-Батор, Еренхот, Пекін, Тяньцзінь, Пусан, Фукуоку, Хіросіму і фінішує в Токіо. В ході цієї подорожі Марек Камінський збирається пропагувати електромобілі та екологічно відповідальні подорожі.

Полярний дослідник додав:

«Рушійна сила цієї експедиції — спонукати людей піклуватися про кращому майбутньому, оскільки потрібно володіти певною часткою сміливості, щоб вибрати екологічний шлях, адже вам знадобиться вкладати гроші в рішення і технології, такі як електромобілі».

Марек Камінський вибрав для своєї подорожі новий Nissan Leaf, який з’явився в польських дилерських центрах тільки в березні цього року. Друге покоління масового електромобіля-бестселера пропонує значно збільшений запас ходу на одній зарядці (порівняно з першим поколінням моделі) і ряд інших переваг. На даний момент однієї зарядки вистачає на те, щоб проїхати 270 км в змішаному циклі руху і до 415 км у міському циклі, тому власники можуть абсолютно спокійно вирушати у міжміські поїздки.

«Електромобілі — це провісники нової мобільності. Ми є не тільки лідерами в цьому сегменті ринку, але і піонерами в розробці автомобілів з нульовими викидами шкідливих речовин для масового ринку. Ми раді можливості підтримати будь-які проекти, які пропагують екологічність і електромобілі. #NoTraceExpedition — це відмінний приклад такого проекту. Ще більше ми раді тому, що Марек Камінський вибрав Nissan Leaf для свого нового подорожі. Разом вони зламають усі стереотипи про електромобілях», — сказала Дорота Паяцковска (Dorota Paj?czkowska), менеджер зі зв’язків з громадськістю Nissan Poland.

Члени фонду Марека Камінського допомагають мандрівникові готуватися до нового пригоди. Він каже, що без них все це було б неможливо.

«Подорожі — це сенс мого життя. Але головне не в тому, щоб просто дістатися до пункту призначення. Наша експедиція буде мати більш глибокий сенс. Вона змусить нас і інших людей побачити різницю і почати думати інакше. Саме тому я завжди підтримую в собі рішучість, яка залишається зі мною на протязі всієї подорожі. Можливо це одна з причин, по якій я вірю в те, що дорога до вашої мети може бути важливіше самої мети».

Крім електромобіля полярний дослідник і члени його фонду підготували безліч екологічних рішень, які допоможуть Мареку не залишати слідів у своїй подорожі. Серед них: фільтри для очищення води, биоразлагающиеся пакувальні пакети, нанотехнологичная одяг, і не завдає шкоди природі дослідницьке обладнання. Як і у всіх попередніх експедиціях, все сміття, який буде утворюватися в ході подорожі, Марек буде везти з собою.