Мотоцикли в честь Нікі Хейдена представлять в цьому році

Мотоциклы в честь Ники Хэйдена представят в этом году

Американська мотоциклетна асоціація (АМА) і американський підрозділ японської Honda компанія Honda America готують до презентації мотоцикли, які планується присвятити трагічно загиблому деякий час тому відомому гонщику MotoGP і WSBK американцеві Ніки Хэйдену.

Це будуть два кастомних мотоцикла, які планується возити по США та представляти на різних заходах в 2019 році.

Мотоциклы в честь Ники Хэйдена представят в этом году

Мотоцикли будуть представляти собою кастомні версії на базі Honda CBR1000RR 2018 року і на базі Honda XR650L теж 2018 року.

Перший буде виконаний в кольорах команди Repsol Honda, а другий — в стріт-трекерских мотиви. Перший погляд на обидва байка, у вигляді рендерів, можна буде кинути 6 липня на заході під назвою AMA Vintage Motorcycle Days в Легсингтоне, штат Огайо, США. Самі мотоцикли будуть готові пізніше — їх вперше покажуть тільки на эвенте AMA Legends & Champions Weekend в Коламбусі, той же Огайо, США, в грудні 2018 року.

«Ніки Хейден був неймовірним, багато чого домоглися, досконалим американським гонщиком, мотоциклістом, що виросли з аматорського рівня в суперпрофесіонали, домінуючим в американських мотогонках, що дійшли до чемпіонського титулу в MotoGP», — зазначив виконавчий директор АМА Роб Дингман.

«Більше того, він представляв кращі риси спортивного духу і характеру і ніколи не забував про своє коріння, навіть коли змагався на світовій арені в оточенні живих легенд. Ми з величезним задоволенням працюємо разом з American Honda, щоб віддати данину пам’яті Ніки і його досягненням і його найвищого класу», — додав він.

Мотоциклы в честь Ники Хэйдена представят в этом году

Після річної демонстрації мотоцикли якийсь час постоять в Залі мотославы Американської мотоассоциации, а потім їх продадуть і виручені гроші спрямують у благодійний фонд АМА.

Нагадаємо, Хейден загинув не в гонці і взагалі не на треку, а під час тренування на велосипеді — його збила машина під управлінням жінки-водія в Італії. Це сталося 22 травня минулого, 2017 року. Ніки у важкому стані потрапив до лікарні, п’ять днів пролежав у реанімації і все-таки, незважаючи на всі зусилля лікарів, помер. Йому не встигло виповнитися 36 років.

Хейден виступав в АМА, WSBK, MotoGP і знову WSBK. У 2006 році став чемпіоном світу в MotoGP. Ганяв на Honda і Ducati.