Нових парковок на тротуарах і дорогах більше не буде

Новых парковок на тротуарах и дорогах больше не будет

Згідно з новим Державним будівельним нормам України, автомобільні парковки буде заборонено зводити на тротуарах і проїжджій частині в населених пунктах.

Автомобільні парковки на тротуарах великих українських міст і Києва в тому числі створюють масу незручностей, а то й небезпека для пішоходів. А що виросли як гриби після дощу стоянки на проїжджій частині несуть загрозу іншим транспортним засобам. З усім цим вирішили боротися і більше не зводити такі паркінги як на тротуарах, так і на автошляхах.

Нові Державні будівельні норми України (ДПСУ) 2 Ст..3-5:2018 забороняють проектування автостоянок для тимчасового зберігання, зокрема, на тротуарах. Ця ж заборона стосується і проїжджої частини, наприклад, вузьких доріг із смугою для громадського транспорту або великих розв’язок на магістралях. Про це повідомив заступник міністра Регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці в Фейсбук.

Новых парковок на тротуарах и дорогах больше не будет

Нові норми поширюються тільки на проектування нових і реконструкцію вже існуючих вулиць і доріг, а не на фактичні порушення паркування водіями. Такі порушення паркування регулюються новим Законом щодо реформування сфери паркування транспортних засобів, який набуде чинності вже у вересні 2018 року.