Новий компактний «кросовер» Fiat дебютує восени

Новый компактный «кроссовер» Fiat дебютирует осенью

Італійська марка має намір вивести на ринок крос-версію хетчбека Argo.

«Пятидверка» Арго дебютувала навесні минулого року. Модель розроблена для країн Південної Америки, її виробництво налагоджене в Бразилії. Про те, що у хетча може з’явитися «позашляховий» варіант, стало відомо в березні 2018-го. За даними бразильського видання AutosSegredos, проект крос-версії Fiat Argo затверджений, внутрішньозаводський індекс новинки – X6HX. Найближчим часом будуть зібрані перші тестові прототипи, а публічна прем’єра кросовера» відбудеться в листопаді цього року на мотор-шоу в Сан-Паулу.

Новый компактный «кроссовер» Fiat дебютирует осеньюстандартний хетчбек Fiat Argo

Очікується, що нова версія буде відрізнятися від стандартної моделі збільшеним дорожнім просвітом (кліренс звичайного Арго – 155 мм), наявністю незабарвленого пластикового обвісу і рейлінгів. Крім того, у Argo Cross, ймовірно, перенастроят підвіску. У салоні суттєвих змін не буде, хіба що у крісел з’явиться нова оббивка.

Новый компактный «кроссовер» Fiat дебютирует осеньюстандартний хетчбек Fiat Argo

Мотори «кросоверу» також дістануться від звичайного хетча: за попередніми даними, в Бразилії Fiat Argo Cross запропонують з чотирициліндровими «атмосферником» Firefly 1.3 (101 л. с. на бензині і 109 л. с. на етанолі) і E. torQ 1.8 (135/139 л. с.). Обидва двигуни поєднуються з п’ятиступінчастою «механікою», для мотора 1.3 ще передбачений «робот» з одним зчепленням (замість традиційного важеля — кнопки), а для «атмосферника» 1.8 – шестиступінчастий «автомат». Стандартний Argo на бразильському ринку також представлений з трициліндровим мотором Firefly 1.0 (72/77 л. с., 5МКП), проте базовий движок крос-версії навряд чи дістанеться. Привід у Argo Cross буде тільки переднім.

Інформації про ціну новинки поки немає. Стандартний Argo в Бразилії коштує від 47 790 місцевих реалів ($13 600). Для бразильського ринку – це невисока ціна.

За неповний 2017-й (продажу хетча стартували в Бразилії лише в кінці травня) Fiat реалізував 27 925 хетчбеків Argo. Для порівняння, «пятидверка» Chevrolet Onix у минулому році розійшлася по Бразилії тиражем в 188 654 примірника (Онікс — найпопулярніша модель на бразильському ринку), хетч Hyundai HB20 знайшов 105 539 господарів (друге місце в загальному рейтингу), а обсяг продажів Renault Sandero склав 67 344 одиниці (шостий рядок у загальному рейтингу). У всіх перерахованих конкурентів Argo є «позашляхові» варіанти.

Новый компактный «кроссовер» Fiat дебютирует осеньюстандартний хетчбек Fiat Argo

Нагадаємо, в цьому році компанія Fiat представила новий седан Cronos, який, по суті, є чотирьохдверної версії Арго і також призначений для південноамериканського ринку. Кронос виробляють в Аргентині. До речі, за неофіційними даними, пізніше хетчбек з’явиться і в Європі, але під іншим ім’ям. Седан, швидше за все, так і не вибереться за межі Південної Америки.