Seat допоміг ковзаняреві встановити рекорд швидкості

Seat помог конькобежцу установить рекорд скорости

Голландський ковзаняр К’єлд Нейс зміг розігнатися на льоду замерзлого озера в Лапландії до 93 кілометрів на годину. Це стало можливим завдяки спеціально спроектованому аеродинамічному щита, «раздвигавшему» повітря перед спортсменом. Здоровенну конструкцію тягнув кросовер Seat Ateca, яким керувала шведська гонщиця Мікаела Алін-Коттулински.

Навіть у звичайній гонці ковзанярі досягають дуже вражаючих швидкостей. За словами Нейса, завоював два «золота» на олімпіаді в Пхенчхані, у самій швидкій гонці в його кар’єрі він розігнався до 60 кілометрів на годину.

Seat помог конькобежцу установить рекорд скоростиМікаела Алін-Коттулински за кермом Seat Ateca під час рекордної спроби

На таких швидкостях більшу частину сил спортсмен витрачає на подолання сили опору повітря. Професор Берт Блокен з університету Ейндховена, готував аеродинамічний щит для рекорду, розрахував, що вже на швидкості 40 кілометрів на годину у ковзаняра йде на це 90 відсотків сил.

В ході розрахунків в комп’ютерному комплексі обчислювальної аеродинаміки і натурних експериментів в аеродинамічній трубі Блокен спроектував спеціальний розтруб з гнучкою гумової спідницею, впритул прилягає до льоду. Цю конструкцію причепили за повнопривідним кросовером Seat Ateca.

Seat помог конькобежцу установить рекорд скорости

Дії ковзаняра і гонщиці Мікаели Алін-Коттулински за кермом «Сеата» погоджував тренер Ербен Веннемарс, який сидів з рацією на задньому сидінні кросовера.

«Мені здавалося, я лечу по льоду, — ділився К’єлд Нейс враженнями після рекордної спроби, — адже це було в півтора рази швидше моєї самої швидкої гонки. А коли врешті я виїхав з-за щита, мене буквально відкинуло назад повітрям!»

Seat помог конькобежцу установить рекорд скоростиВелосипедист Жан-Клод Рюде разом з пілотом Porsche Анрі Пескароло (праворуч) перед спробою рекордної

До речі, схожі щити використовують для встановлення рекордів і в інших дисциплінах. Наприклад, спеціально для французького велосипедиста Жана-Клода Рюде фірма Porsche в кінці 70-х підготувала гоночне купе 935 зі спеціальним ковпаком в задній частині і спідницею під бампером. Рюде намагався подолати на велосипеді позначку 240 кілометрів на годину, але на ста сімдесяти у нього лопнула шина. На щастя, гонщику вдалося утримати велосипед.

Компактний кросовер Seat Ateca представили два роки тому: технічно це найближчий родич Volkswagen Tiguan. Іспанська кросовер оснащується двигунами об’ємом від 1 до 2 літрів потужністю від 116 до 300 кінських сил.