Українцям доведеться платити дорожче за європейські автомобілі

Украинцам придется платить дороже за европейские автомобили

Автомобілісти регулярно переплачують за технічний прогрес, навіть якщо самі не можуть їм скористатися. Показовий приклад, який вже стосується всіх, хто купить нову машину в Європі — система зв’язку з екстреними службами eCall. Її модулями з 1 квітня 2018 року повинні бути оснащені всі продавані в Європі нові автомобілі. Нюанс в тому, що в Україні ця система не діє, отже, її ціна, закладена в загальну вартість автомобіля, виявиться для нас марною тратою грошей.

Скільки це коштує

Завдання eCall — знизити час реагування екстрених служб на ПП, що збільшує шанси постраждалих вижити. У випадку ДТП вона автоматично відправляє SOS на загальноєвропейський екстрений номер 112 з координатами ПП, часом аварії і даними автомобіля.

Встановлювати «маячки» eCall виробники почали приблизно за рік до квітня 2018 року. Поступово список моделей, у яких їх не було, зменшувався, і ось тепер це стало стандартом. При чому, мова йде не тільки про «корінних європейців», але і про авто з інших країн (США, Японії, Китаю), які виробляються для європейського ринку.

Цікава ціна питання. Наприклад, автомобілі без eCall такими модулями можна оснастити за 30-100 євро плюс вартість роботи. Отже, і виробники закладають у вартість нових автомобілів десь таку суму. Глава Association of Troubleshooters Сергій Креймер каже, що у європейців на такі пристрої зараз масовий попит — в Європі з’явилися сотні компаній, які їх встановлюють в автомобілі.

«Ціна питання коливається від 39 євро плюс абонплата, і від 79 євро без абонплати. Найбільше просуваються модулі від компанія PACE — вони стоять 119 євро. Також є дорогі рішення від Bosh за ціною близько 300 євро + 20 євро річна абонплата. Встановлення Bosh заохочують страховики — вони отримують сигнал, відразу зв’язуються з водієм, реєструє аварію. У будь-якому випадку, якщо українець купує автомобіль з модулем eCall, то відмовитися від нього не можна», — говорить Сергій Креймер.

ПРОГРЕС З’ЇДАЄ ВСЕ ЗДЕШЕВЛЕННЯ

Впровадження eCall — лише один з прикладів технічного прогресу в автоіндустрії, за який доведеться заплатити, навіть якщо хочеться відмовитися через ілюзорною користі.

«Потрібно розуміти, що автомобілі весь час дорожчають за рахунок того, що стають більш складними. Адже глобально, в автомобілях змінюється не тільки Євро-5 Євро-6. З кожним роком в рамках Євро-6 потрібно зменшувати викиди. Для цього в автомобілях ставлять все нові і нові примочки. До того ж з кожним роком у світі набирають нові стандарти з систем пасивної і активної безпеки. Так, з 2016 року стали обов’язковими датчики тиску в шинах. В Європі вже заборонено виробляти автомобілі, в яких немає подушок безпеки, як мінімум, у водія і переднього пасажира. Обов’язковими стали системи ABS, ESP. І тепер навіть якщо хтось і захоче купити новий автомобіль без всього цього, щоб заплатити менше, то він його просто не знайде. Так що автомобілі з кожним роком дорожчають завдяки системам активно-пасивної безпеки і екологічним прибамбасам», — говорить голова Всеукраїнської асоціації автоімпортерів і дилерів (ВААІД) Олег Назаренко.

Наслідок цього, важливе для українців — прогрес потроху з’їдає здешевлення автомобілів, які час від часу підносить державу у вигляді зниження або скасування деяких податків. І подітися від впливу весь час ростуть на Заході стандартів якості та безпеки ми не можемо, навіть якщо в Україні вони принципово не реалізовуються.