В Україні розроблена Державна програма підвищення безпеки дорожнього руху до 2020 року

В Украине разработана Государственная программа повышения безопасности дорожного движения до 2020 года

Міністр інфраструктури Володимир Омельян представив Державну програму підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні до 2020 року.

У нашій країні, за даними пана Омеляна, в результаті ДТП щодня гине 11человек. А це – удвічі більше, ніж у країнах Євросоюзу. Тому, головна мета Державної програми – до 2020 року знизити смертність на наших дорогах на 30%.

Згідно з Державною програмою, цього збираються досягти проведенням заходів у чотирьох основних сферах: інфраструктури, освіти, нагляду і контролю, а також невідкладної допомоги.

Найбільше коштів виділяється в Державній програмі на інфраструктуру безпеки. Зокрема, – 1,16 млрд. грн. на 500 кільцевих розв’язок. Це може дати реальний ефект, але тільки в тому випадку, якщо, як у країнах Євросоюзу, на всіх (!) так званих клумбах, перевагу в русі буде мати той водій, який знаходиться всередині. Адже сьогодні в Україні, не дивлячись на те, що в минулому році були прийняті єдині Правила проїзду перехресть з круговим рухом, багато «клумби» досі, що називається, живуть своїм життям і за своїми законами.

930 млн. грн. у Державній програмі передбачено на 500 острівців на в’їздах у населені пункти. Це дієвий і перевірений в Європі спосіб змусити недбайливих водіїв знизити швидкість при в’їзді в населений пункт.

1,16 млрд. грн. передбачено в Програмі на безпечні пішохідні переходи (6432 шт.). 150 млн. грн. – на 1500 пішохідних переходів з освітленими панелями. 259 млн. грн. — на ліквідацію 109 місць концентрації ДТП. 435 млн. грн. – на 258 км нового бар’єрного огородження. І 60 млн. грн. – на 15 000 нових дорожніх знаків.

Що стосується освітніх і просвітницьких заходів, ці функції, на думку Володимира Омеляна, повинна виконувати масована реклама. Основні її месиджі – розумна швидкість, ремені безпеки, відмова від алкоголю за кермом і обов’язкове використання дитячих автокрісел. Скільки коштів на це заплановано, не повідомляється. Але, незалежно від бюджету, у питаннях подібної реклами головне – креативність і переконливість. Примітивні ролики, створені для «освоєння коштів», можуть мати протилежний ефект.

Серед основних заходів щодо підвищення державного контролю за безпекою на дорогах, — системи і камери автоматичної фіксації порушень ПДР. І не тільки на дорогах, а й у патрульних автомобілях. А також – придбання алкотесторов. На це у Державній програмі заплановано 1,3 млрд. грн. Тобто – водіям треба готуватися до того, що їх порушення зможуть зафіксувати прямо з поліцейської машини. Яка, як раніше ДАІ, ховається в засідці.

На заходи невідкладної допомоги в Держпрограмі заплановано 1,8 млрд. грн.

Дуже важливо, що представлена Програма передбачає збір статистичних даних про ДТП та аналіз їх причин. Це допоможе ефективніше використовувати виділені кошти. Ще один позитивний момент — пан Омелян впевнений: процеси відновлення доріг, підвищення безпеки на них повинні йти паралельно.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман обіцяє, що все буде саме так. За його словами, цього року на утримання доріг був закладений рекордний бюджет. І чітко визначена відповідальність за їх зміст. На дороги місцевого значення, довжина яких 123 тис. км, виділено 35% від загального обсягу Дорожнього фонду. На дороги державного значення, довжина яких 46 985 км, виділено 60% обсягу Дорожнього фонду. А решта 5% Дорожнього фонду, як раз і направлять на безпеку доріг.

Треба зауважити, що говорячи про жалюгідний стан наших доріг, пан Омелян турбується, що коли їх відремонтують, водії відразу ж почнуть перевищувати швидкість. І тоді наслідки можуть бути ще гірше, ніж зараз.