В Європі заборонять «скручувати» пробіг автомобіля

В Европе запретят «скручивать» пробег автомобиля

У Євросоюзі ще в лютому 2015 року ухвалили законодавство, яке ставить поза законом діяльність різних фірм, що пропонують скручування пробігу. Заборона на маніпуляції з одометром вступив в силу в країнах ЄС з травня 2018 року.

Ця заборона був ініційований автомобільної організацією Чехії. Однак цього єврочиновникам здалося мало.

Європарламентарі пропонують створити спільну базу з даними пробігу машин, що проходять техогляд.

Як зазначають фахівці, до скручування пробігу машин вдаються до 12% продавців на внутрішньому авторинку і до 50% — при продажу автомобіля за кордон.

«Найчастіше цим прийомом користуються продавці з країн, які нещодавно вступили до ЄС: Болгарії, Хорватії, Кіпру, Естонії, Угорщини, Латвії, Литви, Мальти, Польщі, Румунії, Словаччини, Словенії та інших», — йдеться у звіті.

Вирішення проблеми знайшли в Бельгії і Голландії, створивши загальну базу даних одометрів машин, що проходять техогляд.

«В результаті феномен підробки даних одометрів значно знизився. Але цей спосіб працює тільки для внутрішнього ринку машин», — зазначається у рапорті.

Для того щоб викорінити фальсифікації і на міжнародному рівні європарламентарі пропонують налагодити обмін даними національних баз.

Для цього пропонується використовувати вже існуючий механізм — єдину інформаційну систему європейських машин і водійських прав EUCARIS.