Влітку нас чекає стрімке зростання цін на паливо. Що і на скільки подорожчає?

Летом нас ждет стремительный рост цен на топливо. Что и на сколько подорожает?

Експерти нафторинку вважають, що два фактори — дорога нафта та девальвація гривні можуть «зустрітися» в кінці літа — початку осені і тоді бензин і дизель можуть подорожчати і на 2 грн./л. Але зростання цін почнеться вже скоро і триватиме все літо.

Причин кілька.

«Зараз ціна на нафту встановилася на рівні понад 78 доларів за барель — це абсолютний рекорд за останні чотири роки», — зазначив директор консалтингової компанії А-95 Сергій Куюн. А за прогнозами Bank jf America, вартість нафти в перспективі може піднятися і до 100 доларів за барель протягом найближчих півтора років. А так як Україна імпортує 80% нафтопродуктів, нашим автовласникам доведеться миритися з високими цінами», — говорить він.

Поки українських автолюбителів рятує від захмарних цінників зміцнення гривні. «У квітні зростання цін на паливо стримувало зміцнення гривні, за місяць курс національної валюти по відношенню до євро зміцнився на 31 коп. (0,95%), до долара – на 19 коп. (0,7%). На початку травня гривня зміцнилася до євро ще на 79 коп. (2,5%)», — констатують в «А-95». Скільки триватиме валютна стабільність — невідомо.

Летом нас ждет стремительный рост цен на топливо. Что и на сколько подорожает?

Ще більш непередбачуваною ризикує виявитися ситуація з автомобільним газом. У роздробі за останній місяць вже двічі виникали перебої з постачанням і, як наслідок, — дефіцит. Навіть після завезення всіх партій газу, його вартість в опті продовжує додавати по 2-10 доларів а тонні на добу.

«Це пояснюється зростанням світових котирувань, оскільки ціни на скраплений газ хоч і опосередковано, пов’язані з вартістю нафти»

Нагадаємо, що в 2017 році автогаз подорожчав з 11-13 грн. до 16-17 грн./л.

«У цьому році ціни можуть навіть перевищити торішні. 18 грн./л буде точно, а може і більше, особливо, якщо гривня почне знецінюватися», — прогнозує Шубан.

Інші експерти припустили, що ціна на газ цілком може наблизитися до позначки в 19-20 грн./л. Але відбудеться це не відразу.

А найближчим часом, на думку аналітика консалтингової агенції «А-95» Сергія Куюна, варто готуватися до того, що ціни на автомобільне паливо підскочать, як мінімум, на 1 грн./л.