Як нові рішення влади ускладнять життя автомобілістам

Как новые решения власти усложнят жизнь автомобилистам

Адвокат Вадим Володарський розповів про нове рішення органів влади, які принесуть автомобілістам чимало клопоту.

Зокрема, йдеться про нещодавно прийнятому законі «Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо забезпечення прикордонної безпеки держави».

«Здавалося б, причому водії до прикордонного режиму? Однак зв’язок є», — пише Володарський у своєму блозі в ФБ.

Справа в тому, що законом вносяться зміни до Кпап. В тому числі і «процесуальні». Зокрема, є такий пункт:

«12) частину другу статті 254 викласти в такій редакції:

«Протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається не пізніше двадцяти чотирьох годин з моменту виявлення особи, яка вчинила правопорушення, у двох примірниках, один із яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності»;».

Складно сказати, як це буде позначатися на прикордонному режимі. А ось наслідки для водіїв передбачити нескладно.

Припустимо, є сховався з місця ДТП. Його особа встановлена, але за викликом в поліцію він не є (не будь дурень). Якщо минуло більше доби з моменту встановлення його особистості — скласти протокол не можна.

Припустимо, є ДТП зі спірної винністю. Особи учасників відомі. Але для встановлення винуватця потрібно час. Знову ж, після отримання, наприклад, висновок експерта, яким визначено винність, минуло більше доби, винуватець в поліцію не з’явився, — скласти протокол не можна.

А немає протоколу немає і постанови суду. Немає постанови суду — проблема з відшкодуванням шкоди потерпілому.

Аналогічним чином можуть уникати відповідальності і п’яні водії. Втік від поліції, але особистість відома. Протокол за добу не склали і під розписку не вручили, — відповідальності не буде…

«Загалом, як завжди: гладко було на папері, але про те, як вплинуть процесуальні норми на «автомобільну» сферу забули…», — резюмує Володарський.