Як виглядають перші в світі автомобільні скла для незрячих людей

Как выглядят первые в мире автомобильные стекла для незрячих людей

Такими винаходами неможливо не захоплюватися, адже вони допомагають людям з особливими потребами відчувати досі невідомі їм емоції.

Хоча винахід технології Feel The View не може повернути зір, воно може дати уявлення незрячим людям, як виглядає навколишній світ, що проноситься за вікнами автомобіля.

Как выглядят первые в мире автомобильные стекла для незрячих людей

Автовиробник Ford спільно з італійським стартапом Aedo, що спеціалізуються на розробці інтелектуальних пристроїв для сліпих і погано бачать людей, що створили автомобільні скла, перетворюють зображення навколишніх ландшафтів картинки, які можна побачити за допомогою дотику.

Принцип роботи винайденої технології, яка отримала назву Feel The View, базується на фотографуванні пейзажів, які пропливають повз вікон їде автомобіля, а потім їх перетворення в зображення, що складається з 255 відтінків сірого. Отримана картинка відображається на автомобільному склі на зразок шрифту Брайля.

Зображення перетвориться у вібрації різної інтенсивності, які можуть відчуватися подушечками пальців людини. Все це створює ефект побудови зображення у вигляді як би рельєфно-точкового тактильного шрифту. До всього іншого, пристрій Feel The View супроводжує створення зображення звуковим описом пейзажу аудіо-помічником.

На даний момент система Feel The View є всього лише прототипом, а самі розробники вважають, що його найкращим застосуванням у майбутньому стануть автономні транспортні засоби.