Bell Helicopter зайнялася розробкою гібридного аеротаксі

Bell Helicopter занялась разработкой гибридного аэротакси

Американська компанія Bell Helicopter уклала з французької Safran угоду про спільну розробку гібридної рухової установки для перспективного аеротаксі. Про це, як пише Aviation Week, заявив директор з інновацій американської фірми Скотт Дреннан. Новий літальний апарат буде створюватись окремо від спільної з Über Technologies програми повністю електричного повітряного транспорту Urban Air Taxi. У разі успішної розробки і сертифікації нове гібридне аеротаксі може почати виконувати пасажирські перевезення вже з 2025 року, передає N+1.

Масштабна програма американської компанії Über Technologies передбачає створення електричних аеротаксі, здатних перевозити до чотирьох чоловік і одного льотчика на швидкості від 240 до 320 кілометрів на годину на відстань до ста кілометрів (або перебувати в повітрі не менше півгодини). За оцінкою Bell Helicopter, існуючі енергетична щільність існуючих сьогодні акумуляторних батарей не дозволяє створити апарат з вказаними характеристиками, і гібридна рухова установка може бути найкращим рішенням з точки зору льотних характеристик і екологічності.

Подробиці про перспективною руховій установці, розробкою якої спільно займуться Bell Helicopter і Safran, поки невідомі. Раніше французька компанія оголосила про намір до 2020 року приступити до випробувань розподіленої гібридної рухової установки. Її основу складе газотурбінна силова установка, яка буде розкручувати електричний генератор. Той, у свою чергу, буде заряджати резервні акумуляторні батареї і живити електромотори, які можна буде встановити в будь-якому місці на літальному апараті.

За оцінкою Bell Helicopter, за своїми характеристиками гібридне аеротаксі протягом щонайменше найближчих 20 років буде перевершувати будь-які електричні літальні апарати такого класу. В даний час американська компанія проводить конструкторські випробування розподіленої рухової системи. Вони проводяться на безпілотному літальному апараті Hydra масою 24,9 кілограми. Апарат, зовні віддалено схожий на колесо, виконаний за схемою «тейлситтера» і оснащений 12 електромоторами.

У січні поточного року Bell Helicopter на виставці CES 2018 в Лас-Вегасі представила концепцію пасажирського салону перспективного аеротаксі Urban Air Taxi. У компанії заявили, що внутрішній простір літального апарата повинно бути за рівнем комфорту і функціональності максимально орієнтоване на пасажирів. В кабіні аеротаксі будуть розміщені чотири шкіряних крісла з бічною підтримкою і підголівниками. Ліве крісло може бути використано в якості місця пілота — у його правому підлокітнику встановлений сайдстик для управління аеротаксі.

Перед переднім рядом з двох крісел передбачається розмістити повністю «скляну» інформаційну панель. В підголовники переднього ряду крісел із зворотного боку будуть вмонтовані сенсорні екрани, на яких пасажири заднього ряду зможуть подивитися фільми, інформацію про політ і сайти в інтернеті. У аеротаксі буде працювати і Wi-Fi. В підлокітники всіх крісел будуть вбудовані бездротові зарядні станції для смартфонів і іншої портативної електроніки, а також підстаканники.