Фото принцеси Саудівської Аравії за кермом викликало хвилю обурення

Фото принцессы Саудовской Аравии за рулем вызвало волну возмущения

Обкладинку червневого номера одного з найвпливовіших жіночих журналів Vogue Arabia стала в цьому році предметом гарячих дискусій.

Обкладинку червневого журналу мод Vogue Arabia прикрасило фото принцеси Саудівської Аравії Хайфа бинт Абдалла Аль Сауд, що сидить за кермом кабріолета. Подібним чином редакція журналу вирішила відсвяткувати наступає 24 червня 2018 року довгоочікуване зняття в Саудівській Аравії заборони на водіння автомобіля жінками.

Для фотосесії був використаний ретро-автомобіль Mercedes-Benz SL 1970-х років випуску, на тлі якого витончена принцеса позує в білих одежах і чорних рукавичках. І все б було нічого, тим більше, що сама принцеса в інтерв’ю, даному виданню, на словах підтримала свободи жінок у своїй країні.

Фото принцессы Саудовской Аравии за рулем вызвало волну возмущения

Однак, і сама принцеса і журнал завдяки подібній фотосесії несподівано зазнали громадського осуду. Спадкоємицю королівської родини назвали лицеміркою, а журнал – пособником прославлення цинізму.

Виявилося, що за кілька тижнів до інтерв’ю французькому виданню, в Саудівській Аравії сталося кілька десятків арештів жінок, які виступають за свої свободи. Протягом декількох років ці активістки виступали за скасування заборони на водіння жінкам, і саме через це опинилися у в’язниці.

Фото принцессы Саудовской Аравии за рулем вызвало волну возмущения

За повідомленнями Amnesty International, лише четверо з них були випущені на свободу минулого тижня, а доля інших залишається невідомою. На тлі цього, акція принцеси Хайфа бинт Абдалла Аль Сауд була сприйнята багатьма, як цинізм і лицемірство.

Рішення про зняття заборони для жінок водити автомобіль у вересні 2017 року прийняв наслідний принц Мухаммед бін, який заявляє про свій намір реалізовувати програму розвитку країни Vision 2030.

Фото принцессы Саудовской Аравии за рулем вызвало волну возмущения

Сенс цієї реформи – модернізувати саудівське суспільство напередодні настання нової ери, вільної від вуглеводнів. І одним з її пунктів є надання жінкам більшої свободи в правах.

Цікаво, що у вересні 2017 року Саудівська Аравія була єдиною країною, де жінкам забороняли сідати за кермо. З тих пір ретроградну естафету саудитів прийняла на себе Туркменія – з кінця 2018 року в цій державі жінкам заборонено водити авто.

Фото принцессы Саудовской Аравии за рулем вызвало волну возмущения

Втім, в Саудівській Аравії зняття заборони теж відбулося не повністю: при бажанні отримати права, саудийкам раніше потрібно питати дозволу у чоловіка (чоловіка, батька чи брата). Зате в січні цього року в Аравії з’явився перший автосалон, в якому жінки можуть придбати собі автомобіль, а його персонал складається виключно з представниць прекрасної статі.