Гройсман розповів, що зробить з областями, які відстають у ремонті доріг

Гройсман рассказал, что сделает с областями, которые отстают в ремонте дорог

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман жорстко висловився з приводу ремонту доріг в областях України. Глава уряду наголосив на тому, що гроші і ресурси є у всіх областей, але не скрізь робота була правильно організована.

«Я проїхав Львівську, Тернопільську, Хмельницьку, Вінницьку області. Хочу зазначити, що при однакових умовах стан справ щодо будівництва автодоріг різне. Якісно організовані роботи у Львівській, Тернопільській, Вінницькій. А ось Хмельниччина – нуль. Гроші є, все є, але нуль. Зараз там змінили голову облдержадміністрації, і я думаю, він поліпшить ситуацію. Житомирська область теж не може похвалитися… Я подивлюся, якщо будуть проблеми, то ми будемо приймати відповідні управлінські рішення з цього приводу», – розповів прем’єр.

Гройсман сказав, що буде посилювати контроль за ремонтом доріг в регіонах і якщо ситуація не покращиться — «допоможе» стати відповідальним особам на шлях істинний:

«Буду їх жорстко… Знаєте, як кажуть, ніщо так не прискорює, як поштовх ззаду. Будемо допомагати прискорювати роботи по всіх напрямах», – сказав він.

Після введення в дію децентрализаци, відповідальність за дороги розділилася. Завдяки цьому відразу видно, хто і де саботує роботи своїми неефективними діями.

З 430 тис. км доріг 250 знаходяться на балансі місцевої влади населених пунктів та громад. Укравтодор не несе відповідальності за ці шляхи.

Із 170 тис. км доріг загального користування 123 тис. км є трасами місцевого значення — їх доручили облдержадміністраціям.

І лише 46,9 тис. км трас міжнародного і державного значення повинен контролювати Укравтодор.